Kanada'da Eğitim

Kanada'da eğitim ve öğrenim hakkında tüm merak ettiklerinizi paylaşacağız. Kanada'da dil eğitimi, Kanada'da İngilizce eğitim, Kanada'da lise, Kanada'da kolej, Kanada'da üniversite, Kanada'da doktora yada yüksek lisans
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da Eğitim

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Rapsodi merhaba,
Sorularınız üzerinden fazla karışıklık yaratmaması nedeni ile;

- Public shcoll'a kayıt yaptırmak istesek de "mahalle sistemi" olduğu için yerleşim yerini bulmadan okula kayıt yaptırılamaması bizim için dezavantaj ,bunu aşmanın yada yeni göç edenler için bu konuda bir ayrıcalık tanınabiliyor mu?

C- Ne yazıkki eğitim sistemimiz District -Sizin tabiriniz ile ''mahalle sistemi'' olduğu için yani ikamete göre okul-eğitim alanı seçimi, bu konuda yeni göç edenler ve hatta Kanadalı olanlar içinde herhangi bir ekstra ayrıcalık yoktur. Sadece içinde bulunduğunuz bölge okulları içinden kayıt yaptırma imkanınız yada başka biryerde evladınıza ikamet - ebevyn göstererek o bölgeye kayıt yaptırmanız mümkündür.

- Temmuz ayında giriş yapıyor olmamız 2012 - 2013 öğretim yılı için geç sayılır mı?

C- Bu konuda bir sorun yaşamayacaksınız çünkü kayıtlarımız Agustos ayında başlamaktadır.

- internette yaptığım araştırmalarda SSAT sınavı olmadan kayıt yapılmadığı belirtiliyor, ingilizce seviyesi oldukça iyi bu konuda bir sıkıntısı olmayacağını düşünüyorum okuldan alacağımız belgeler bu konuda ne derce yardımcı olur( bu belgeler nelerdir)

C- Evladınızın kendi okulundan alınan dersler ve bu derslerin alındığı dil/dilleri belirleyen detaylı bir eğitim belgesi, ayrıca elinizde var ise diğer Ingilizce seviye belirleyici sınav - test- kurs - eğitim belgeleri yeterli olacaktır.

-orada yaşayan bir arkadaşımız yerleşim yerini seçerken aile doktorunuzun müsait olması gerekir diye belirtiyor, bu durumda oğlumu okul - ev adresimiz ve aile doktorumuz hepsi birbiri ile bağlantılı hale geliyor... bu konuda ne yapabiliriz ?

C- Aile doktorunuzun belli olması, onun hazır ve seçilmiş olması durumu ne yazıkki mutlak şart değildir, bu eyaletlere ve şehirlere göre değişen bir ehli kuraldır. Burada salt esas kural çocugun ikamet adresinin yine okul yönetimi isteğine göre ispatlanması. Bunuda siz anne - baba olarak ( ehliyet, health card, kayıtlı faturalar, bank statement, rental agreement vs vs ) sunabilirsiniz.

-Montreal de düşündüğümüz diğer alternatif yerleşim yeri (en azından ilk 2 sene için), yaşam maliyetinin düşüklüğü, TC ehliyetinin kolay Kanada ehliyetine dönüşmesi , benim fransızca da biliyor olmam, ve belki orada yerleşik tanıdığımın yanında iş imkanı sağlanması ) ancak okul sistemi ve sonrasında üniversiteye geçişi sırasında oğluma dezavantaj yaratmasından korkuyoruz bu konu bilgi verebilir misiniz?

C- Montreal düşündüğünüz diğer alternatif olabilir, ancak Montreal için Quebec CSQ yeterlilik başvurusu yapmak zorundasınız! Yani eğer FSW yada federal bir göçmenlik bandı altından PR oldu iseniz Quebec için ayrıca CSQ başvurunuzu yapıp onun kabul sonucuna göre orada yaşayabilirsiniz. Federal göçmen klasmanları altından direkt gidip Quebec eyaleti içinde yerleşim yaparak yaşama şansınız yoktur. Aynı durum Quebec yerleşenleri içinde geçerlidir, yani Quebec göçmeni olmuş bir kişi direkt gidip Quebec harici biryerde yerleşim yapması mümkün değildir.
Bu bilgiyi verdikten sonra, Sayın Rapsodi ehliyet konusu neden bu kadar büyütülür anlıyor değiliz sonucta iki adet bir yazılı (20-40 soru-cok secmeli) sınav ve arac kullanma ( Road Test - 20 - 45 dk) toplamda masrafınız olarakda en fazla 50 Cad. Eğer gercekten bilincli bir sürücü iseniz ve yabancı dilinizde de çok çok vasat altı bir durum yok ise Kanada ehliyetinizi almak sadece sınavlara girmek kadar kolay olacaktır. Yani ehliyet yukarıda anlatmaya çalıştıgınız ve en önemli konu olan yaşam yeri seçme konusunda bir kıstas olmayacaktır. Ancak devamındaki Fransızca bilginiz - Cevrenizin hali hazırda bulunurlugu tabiki ilk başka tanınmayan ve yalnız kalacak yerlerden ziyade çok çok daha iyi ve kolay olacaktır size ve ailenize. Ama evladınız için şu durum ortaya çıkacak Fransızca agırlıklı bir eğitime dahil olması durumu, buna hazır ve kaldırabilir diyor iseniz aslında gelecegi acısından iyi bir durum çünkü kendisi bilingual( İki dil bilen) bir kişi olacak. Buda mezuniyetleri sonrası profesyonel yaşamında istedigi alanda tercih edilme şansını artıracak bir yapı sağlayacaktır.(Özellikle devlet bünyesinde!!)
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
nehircan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Okunmamış mesaj gönderen nehircan »

Sayın Rapsodi,

Kanada'daki devlet okullarının bir performans puanlaması var diye biliyorum. Geçen sene PR ile Kanada'ya taşınan arkadaşlarım, okulun puanı yüksek olduğu için Toronto Oakville'e yerleşmeye karar vermişlerdi. Yani önce çocuklarının okumasını istedikleri okulu seçtiler, ona göre ev, iş vs gibi ayarlamaları yapmaya gayret ettiler. Elbette her şeyi birbirine denk getirmek oldukça zor olacaktır ama bu puanlamayı gösteren siteyi Excellans ya da diğer forum üyeleri biliyorlarsa buraya yazabilirler ve size yardımcı bir gösterge olabilir.

Kanada'da yeni yaşamınızda başarılar ve iyi şanslar dilerim.
rapsodi
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Okunmamış mesaj gönderen rapsodi »

Çok teşekkür ederim Excellans...
kutluk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Okunmamış mesaj gönderen kutluk »

Merhabalar Excellans,

Benim Kanada ' daki eğitim sistemiyle ilgili bir sorum daha olacak sizlere ,bu arada bu forum sitesinde değişik başlıklar altın bir çok sruma cevap verdiğiniz için size çok teşekkür ederim gerçekten yardımcı olan cevaplar.Eğer bu sorumada gerekli bilgileri verirseniz gerçekten çok teşekkür ederim .
Öncelikle ,Türkiyede ki Üniversitelerden almış olduğumuz diplomayı Canada da geçerli sayabilmek için nasıl bir yol izlemeliyiz.Türkiyedeki üniversitelerden sahip olduğumuz lisans ve yüksek lisans diplomalarının kanada daki denkliği için nelere gerekli diye sorarsam umarım daha ayrıntılı olacaktır.ve Kanada 'da şuan itibariyle sadece study permit olarak dil eğitimi alıyorum.Aslında bir an önce Türkiyedeki eğitimi burada geçerli kılmak istiyorum.
Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da Eğitim

kutluk yazdı:Merhabalar Excellans,

Benim Kanada ' daki eğitim sistemiyle ilgili bir sorum daha olacak sizlere ,bu arada bu forum sitesinde değişik başlıklar altın bir çok sruma cevap verdiğiniz için size çok teşekkür ederim gerçekten yardımcı olan cevaplar.Eğer bu sorumada gerekli bilgileri verirseniz gerçekten çok teşekkür ederim .
Öncelikle ,Türkiyede ki Üniversitelerden almış olduğumuz diplomayı Canada da geçerli sayabilmek için nasıl bir yol izlemeliyiz.Türkiyedeki üniversitelerden sahip olduğumuz lisans ve yüksek lisans diplomalarının kanada daki denkliği için nelere gerekli diye sorarsam umarım daha ayrıntılı olacaktır.ve Kanada 'da şuan itibariyle sadece study permit olarak dil eğitimi alıyorum.Aslında bir an önce Türkiyedeki eğitimi burada geçerli kılmak istiyorum.
Teşekkürler
Sayın Kutluk merhaba,
Türkiye'de yada Kanada dışında (Amerika hariç) her hangi bir ülkedeki eğitimlerinizin diploma denklikleri için aşağıdaki kurumları kullanmanız ve onlardan alacagınız detaylı kabullük ile Kanada içinde sahip olduğunuz eğitimlerin nelere denk geldiğini yetkili - onaylı hale getirebilirsiniz. (Not: Doktorluk - Hemşirelik vs. gibi meslekler kendi özel kurumlarında denklik edilirler)
ICAS: INTERNATIONAL CREDENTIAL ASSESSMENT OF CANADA http://www.icascanada.ca/
WES: WORLD EDUCATION SERVICES CANADA http://www.wes.org/ca/
ICES: INTERNATIONAL CREDENTIAL EVULATION SERVICE http://www.bcit.ca/ices/
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
tntrm
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Okunmamış mesaj gönderen tntrm »

Merhabalar
Ben kanada'da mba yapmak istiyorum fakat kanadada birçok üniversite üniversite gpa'sını (not ortalaması) 3 (B) istiyor. Benim not ortalamam 2.54 (c+) acaba bu not orlamasıyla girebileceğim bir mba var mi?

Ya ya pre-mba okuduktan sonra mba yapmak bu koşulu ortadan kaldırır m?

Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da Eğitim

tntrm yazdı:Merhabalar
Ben kanada'da mba yapmak istiyorum fakat kanadada birçok üniversite üniversite gpa'sını (not ortalaması) 3 (B) istiyor. Benim not ortalamam 2.54 (c+) acaba bu not orlamasıyla girebileceğim bir mba var mi?
Ya ya pre-mba okuduktan sonra mba yapmak bu koşulu ortadan kaldırır m?
Teşekkürler
Sayın Tntrm merhaba,
Öncelikle ne yazıkki 2.8 altında MBA kabul eden okul yoktur. Ancak bazı okullarda MBA yerine MA - Master of Administration vs gibi diğer business master dereceleri için yine mezun olduğunuz okulunuzdan, hocalarınızdan alacagınız (Prof.Doc. etc.) tavsiye ve referans mektupları + İleri derecede Ingilizce dil bilgisi ibrazı (Toefl, Ielts vs.) ile yine okulların takdirine bağlı kabul ve kayıtlar yapılmaktadır. Bu tür bir programa kabul edilip belli sömestr sonrası kendinizi MBA tarafına bridge etme şansınızda yine aldığınız derslerin kredileri ile alakalı olmakla beraber mümkün olmaktadır.

Asagıdaki okulları ayrıca check ediniz;
http://www.uregina.ca/gradstudies/main/programs.shtml
http://www.usask.ca/cgsr/grad_programs/
Saygılarımızla,

essn
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Okunmamış mesaj gönderen essn »

Merhabalar Excellans
ocak ayı gıbı work and study düşünüyorum.6 veya 9 aylık. amacım dil okulu ıle gidip düşündüğüm gibi devam ederse orada kalmak.Bunun için öncelikle dil eğitimi
6+6 veya 9+9 dan sonra tekrar 1 yıllık veya 2 yıllık college ,sertıfıka programlarını mı önerırsınız?? bu programların fiyatlar+yaşam masrafı bana oldukça fazla gelıyor.Karşılayabılmem mümkün deil. Önerebileceğiniz başka bir alternatif mutlaka olmalı.şimdiden teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da Eğitim

essn yazdı:Merhabalar Excellans
ocak ayı gıbı work and study düşünüyorum.6 veya 9 aylık. amacım dil okulu ıle gidip düşündüğüm gibi devam ederse orada kalmak.Bunun için öncelikle dil eğitimi
6+6 veya 9+9 dan sonra tekrar 1 yıllık veya 2 yıllık college ,sertıfıka programlarını mı önerırsınız?? bu programların fiyatlar+yaşam masrafı bana oldukça fazla gelıyor.Karşılayabılmem mümkün deil. Önerebileceğiniz başka bir alternatif mutlaka olmalı.şimdiden teşekkürler...
Sayın Essn merhaba,
Tabiki böyle bir yapıyı önerebiliriz fakat dediğiniz gibi bu yapınn maddi külfeti sadece 6 aylık bir dil okulu ( work and study) 10.000 CAD gibi bir meblag tutacaktır, üstüne düşündüğünüz 1 yllık yada 2 yıllık bir diploma, sertifika programıda yine 10 - 18 bin arası bir maliyet içinde olacaktır.
Alternatifiniz şu olabilir Türkiye'de kaldıgınız süre içeisinde Ingilizce bilginizi geliştirip istediğiniz ileri eğitim kurumlarında geçerli olan dil yeterlilik sınavlarına girip Kanada'ya direkt bu eğitime gelmek ve en azından dil kursunuza vereceginiz ücret ve buradaki yapacagınız o süre içindeki masrafı harcamamak olacaktır.
Saygılarımızla,

essn
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Bu durum benım ıcın çok zor.Çünkü orda yeterlilik sınavını geçebilmek için burda yıne kurslara para verip zaman harcamam gerekir ki ben bunu ıstemıyorum.en iyisi başlangıç için dil okulu.Dil okuluna girerken haftada 30 saatlık program alırsam eger ki ,günde kaç saat çalısmaya izin verıyolar?? ve çalışama yerıyle alakalı okul yardımcı oluyor mu ?
2.olarak dil okulundan sonra verdikleri çalışma süresi bitince orda en kolay ne şekilde kalabilirim?
3.devletın meslek edındırme kurslarından egıtım alarak kalmak mumkun mudur?
şimdiden teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da Eğitim

essn yazdı:Bu durum benım ıcın çok zor.Çünkü orda yeterlilik sınavını geçebilmek için burda yıne kurslara para verip zaman harcamam gerekir ki ben bunu ıstemıyorum.en iyisi başlangıç için dil okulu.Dil okuluna girerken haftada 30 saatlık program alırsam eger ki ,günde kaç saat çalısmaya izin verıyolar?? ve çalışama yerıyle alakalı okul yardımcı oluyor mu ?
2.olarak dil okulundan sonra verdikleri çalışma süresi bitince orda en kolay ne şekilde kalabilirim?
3.devletın meslek edındırme kurslarından egıtım alarak kalmak mumkun mudur?
şimdiden teşekkürler...
Sayın Essn merhaba,
Dil okulu programlarında çalışma saatleriniz haftalık 20 saati gecmemelidir. Evet okul iki seçenek sunmaktadır ya kendiniz (ekstra okula bir ücret ödemeden) çalışacak yeri bulmak yada okul kendisi size çalışacagınız yeri bulması (ekstra ücret ödeyerek)

Dil okulu ve çalışma süreniz ile alakalı demeyelim- vizenizin bitiş tarihi ile alakalı burada kalabilmeniz için;
a- başka bir eğitim kurumuna devam etmek
b- resmi bir teklifi alıp onaylanıp çalışma iznine başvuru yapmak

Devlet okulu programlarında fakulte ve üstü bazlı her türlü programlar dahilinde öğrenci olarak kalısınız mümkündür.
Saygılarımızla,

essn
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim .aslında oraya gidince durum şekillenecek gibi gözüküyor.tabıkı işverenle anlaşıp kalmak en guzeli :)
son bi kaç sorum daha olacak
1-eğitim, yaşam şartları ve yapacağımız masrafları düşünerek (konaklama özellikle) hangi şehirleri sıralarsınız?
2-bu süreç için okul kaydı kabulü ,vize işlemleri, konaklama ayarlaması vs ne kadar zamanımızı alır .ortalama olarak kaç ay öncesinden başlamak gerekir?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da Eğitim

essn yazdı:Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim .aslında oraya gidince durum şekillenecek gibi gözüküyor.tabıkı işverenle anlaşıp kalmak en guzeli :)
son bi kaç sorum daha olacak
1-eğitim, yaşam şartları ve yapacağımız masrafları düşünerek (konaklama özellikle) hangi şehirleri sıralarsınız?
2-bu süreç için okul kaydı kabulü ,vize işlemleri, konaklama ayarlaması vs ne kadar zamanımızı alır .ortalama olarak kaç ay öncesinden başlamak gerekir?
Sayın Essn merhaba,
Mesleğinizle direkt alakalı bir oluşum içinde olacagınız için bu kısım ne yazıkki biraz dar alana gelecek ve;
1- Alberta - Saskatchewan eyaletleri sizin hedefiniz olmalıdır
2- Tüm bu bahsettiğiniz süreç için eğer bizler ile bir başvuru düşünüyor iseniz 1 ay fazlası ile yeterlidir.
Saygılarımızla,

essn
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

yardımlarınız için çok teşekkürler.önemli olan konuları kafamda gidermiş oldum.maddiyatla alakalı durumumu netleştirebilirsem hemen harekete geçicem zaten.tekrar görüşmek üzere. iyi günler...
Horoz
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Okunmamış mesaj gönderen Horoz »

Merhabalar sayın Excellans.
Annem ile beraber geçen ay Quebec Selection Sertifikamızı aldık. Federale adli sicilimizi yolladık ve beklemekteyiz. Türkiyede Yeditepe Üniversitesinde makine mühendisliği 2.Sınıf öğrencisiyim. 2 sorum olacak.
1- Bu sertifika ile kanadalı bir vatandaşın ödediği fee ile quebec'te bir üniversiteye kayıt olabilrmiyim.
2- İngilizce eğitimde bulunan üniversitelerden Quebecteki Concordia University benim için en makul olanı. Fakat Türkiyedeki Üniversite not ortalamam düşük.
Türkiyede mezun olduğum Fen lisesi not ortalamam 75/100. Bu notla collegeden başlangıç yapabilirmiyim?
Müracaatla ilgili sorumsa , 2013 Fall sömestırı için Deadline ne zamandır... Göçmenliği beklerken dönem kaybetmek istemiyorum. Zaten sıfırdan başlayacağım. Bu konuda sizin önerileriniz nedir?
Şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da Eğitim

Horoz yazdı:Merhabalar sayın Excellans.
Annem ile beraber geçen ay Quebec Selection Sertifikamızı aldık. Federale adli sicilimizi yolladık ve beklemekteyiz. Türkiyede Yeditepe Üniversitesinde makine mühendisliği 2.Sınıf öğrencisiyim. 2 sorum olacak.
1- Bu sertifika ile kanadalı bir vatandaşın ödediği fee ile quebec'te bir üniversiteye kayıt olabilrmiyim.
2- İngilizce eğitimde bulunan üniversitelerden Quebecteki Concordia University benim için en makul olanı. Fakat Türkiyedeki Üniversite not ortalamam düşük.
Türkiyede mezun olduğum Fen lisesi not ortalamam 75/100. Bu notla collegeden başlangıç yapabilirmiyim?
Müracaatla ilgili sorumsa , 2013 Fall sömestırı için Deadline ne zamandır... Göçmenliği beklerken dönem kaybetmek istemiyorum. Zaten sıfırdan başlayacağım. Bu konuda sizin önerileriniz nedir?
Şimdiden teşekkürler.
Sayın Horoz merhaba,
CSQ Sertifikası ile bu statüde kayıt yaptıramazsınız. Ayrıca, düşük mezuniyetiniz var ise kolej yada fakültelerde o düşüklükte olan bölümler ile ilgileniniz. Okullar ile iletişime geçerek bu kısmı halledebilir uygun bölüm bulabilirsiniz ancak dosyanızın komple bitmesini beklemelisinizki uluslar arası öğrenci statüsünden çıkabilesiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Okunmamış mesaj gönderen nekropsi »

Sayin Excellans Merhaba,

En sonunda karar verebildim ve Canada ya yerlesmeyi dusunuyorum, geldikten sonra yapacagim ilk is ingilizce oldugu icin simdiden bazi konulari netlestirmek istiyorum. Esiminde tavsiyesi ile Humber College da ESL okumayi dusunuyorum, tabi ekeonomik anlamda ilk basta calisamayacagim icin Osap a basvurmayi dusunuyorum, bu konuda benim Osap a ne zaman başvurmam ve ne yapmam gerekiyor hiç bir bilgim yok. ornegin yilbasinda geldigimde baslayacak olan ara donem kurlarina katilacagim gibi gorunuyor, Osap a yil ortasinda basvuruluyor mu? okula basladiktan sonra mi basvuru yapiliyor, oncelikle okulun ucretini kendim mi odemem gerekiyor, bu konuda bilgileriniz paylasirsaniz sevinirim.

Ayrıca osap bölümün fiyatını ödeyip galiba ihtiyaçlarım içinde bir yardımda bulunuyormuş, bu bedel ne kadar dir bilgilendirme alabilirsem çok teşekkür ederim.
Saygilarimla,
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da Eğitim

nekropsi yazdı:Sayin Excellans Merhaba,

En sonunda karar verebildim ve Canada ya yerlesmeyi dusunuyorum, geldikten sonra yapacagim ilk is ingilizce oldugu icin simdiden bazi konulari netlestirmek istiyorum. Esiminde tavsiyesi ile Humber College da ESL okumayi dusunuyorum, tabi ekeonomik anlamda ilk basta calisamayacagim icin Osap a basvurmayi dusunuyorum, bu konuda benim Osap a ne zaman başvurmam ve ne yapmam gerekiyor hiç bir bilgim yok. ornegin yilbasinda geldigimde baslayacak olan ara donem kurlarina katilacagim gibi gorunuyor, Osap a yil ortasinda basvuruluyor mu? okula basladiktan sonra mi basvuru yapiliyor, oncelikle okulun ucretini kendim mi odemem gerekiyor, bu konuda bilgileriniz paylasirsaniz sevinirim.

Ayrıca osap bölümün fiyatını ödeyip galiba ihtiyaçlarım içinde bir yardımda bulunuyormuş, bu bedel ne kadar dir bilgilendirme alabilirsem çok teşekkür ederim.
Saygilarimla,
Sayın Nekropsi merhaba,
Ingilizce eğitiminiz için bir ücretli eğitime kayıt olmanıza gerek yoktur, yaşadığınız yada yaşayacagınız yerlerdeki NEW COMERS center ile iletişime geçiniz ücretsiz olarak LINC - CLBC eğitimleri verilmektedir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Excellans yazdı:

Sayın Nekropsi merhaba,
Ingilizce eğitiminiz için bir ücretli eğitime kayıt olmanıza gerek yoktur, yaşadığınız yada yaşayacagınız yerlerdeki NEW COMERS center ile iletişime geçiniz ücretsiz olarak LINC - CLBC eğitimleri verilmektedir.
Sayin Excellans,

New Comers lar icin duzenlenen ucretsiz egitimlerin cok faydali olmadigi soylenmekte ve ingilizce egitimim sonrasinda yine egitim tamamlama veya master dusunmem nedeniyle, okullarin ESL bolumlerini bitirmeyi dusunmekteyim. bu nedenle Osap konusunda bilgiye ihtiyacim bulunmakta, forum da bir arkadas ailesi ile birlikte universite veya dil egitimine gittigini ve OSAP aldigini ailecek yasadiklari icin belirli bir ucret verdiklerini yazmisti, fakat o yaziyi bulamadim, eger ilgili arkadasim iletisim bilgileri varsa paylasirsaniz sevinirim.

Saygilarimla,
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da Eğitim

nekropsi yazdı:
Excellans yazdı:

Sayın Nekropsi merhaba,
Sayin Excellans,

New Comers lar icin duzenlenen ucretsiz egitimlerin cok faydali olmadigi soylenmekte ve ingilizce egitimim sonrasinda yine egitim tamamlama veya master dusunmem nedeniyle, okullarin ESL bolumlerini bitirmeyi dusunmekteyim. bu nedenle Osap konusunda bilgiye ihtiyacim bulunmakta, forum da bir arkadas ailesi ile birlikte universite veya dil egitimine gittigini ve OSAP aldigini ailecek yasadiklari icin belirli bir ucret verdiklerini yazmisti, fakat o yaziyi bulamadim, eger ilgili arkadasim iletisim bilgileri varsa paylasirsaniz sevinirim.

Saygilarimla,
Nasıl OSAP alınır ve şartları : http://www.ontario.ca/education-and-tra ... w-get-osap
Saygılarımızla,

cihangir
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Okunmamış mesaj gönderen cihangir »

Merhaba.. Önümüzdeki yıl Türkiye'de özel bir üniversitenin bilgisayar mühendisliği(uzaktan eğitim) programına kayıt yaptıracağım. Ardından ise Kanada'daki herhangi bir üniversiteye yatay geçiş yapmak istiyorum.
1- Bu mümkün müdür?
2- Mümkünse hangi yolları İzlemeliyim?

TEŞEKKÜRLER..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da Eğitim

cihangir yazdı:Merhaba.. Önümüzdeki yıl Türkiye'de özel bir üniversitenin bilgisayar mühendisliği(uzaktan eğitim) programına kayıt yaptıracağım. Ardından ise Kanada'daki herhangi bir üniversiteye yatay geçiş yapmak istiyorum.
1- Bu mümkün müdür?

TEŞEKKÜRLER..
Sayın Cihangir bey merhaba,

Ne yazık ki Kanada'ya yatay geçiş şansınız bulunmamaktadır.
Saygılarımızla,

cihangir
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Okunmamış mesaj gönderen cihangir »

Excellans yazdı:
cihangir yazdı:Merhaba.. Önümüzdeki yıl Türkiye'de özel bir üniversitenin bilgisayar mühendisliği(uzaktan eğitim) programına kayıt yaptıracağım. Ardından ise Kanada'daki herhangi bir üniversiteye yatay geçiş yapmak istiyorum.
1- Bu mümkün müdür?

TEŞEKKÜRLER..
Sayın Cihangir bey merhaba,

Ne yazık ki Kanada'ya yatay geçiş şansınız bulunmamaktadır.
teşekkürler..
kyra
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Okunmamış mesaj gönderen kyra »

Merhaba Sayın Excelans ve forumdaki bütün arkadaşlar,

Ben Amerika'da college eğitimi yaptım ve Associate Art degreeye sahibim. Majorum yok. Yani general education olarak geçiyor. Eşim Kanadalı olduğu için Kanada'ya yakında-umarım-PR ile giriş yapacağım. Orada SIAST'tan sağlık alanında diploma eğitimi yapmayı planlıyorum.

Acaba Amerika'daki eğitim Kanada'da direkt olarak kabul ediliyor mu? Yoksa yine denklik belgesine mi ihtiyaç olacak? Ayrıca TOEFL sınavına ihtiyacım olacak mı? Sanmıyorum ama???

Eğitim almayı düşündüğüm okulun kayıtları benim istediğim bölüm için Şubat ayının sonunda bitiyor. Eğer bu süreyi kaçırırsam, 2014-2015 eğitimim yılını beklemem gerekecek. Bu nedenle, eğer vizem erken tarihte çıkarsa-umut ediyoruz ki Ocak 2014-şimdiden yapmamız gereken bir şey var mı Şubat ayındaki kayıtları kaçırmamak için?

Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Sayın Nekropsi merhaba,
[/quote][/quote]

Sayin Excellans,

Saygilarimla,[/quote]
Nasıl OSAP alınır ve şartları : http://www.ontario.ca/education-and-tra ... w-get-osap[/quote]

Sayin Excellans,
Mississauga da oturmam nedeniyle, Sheridan College ESL Programini sormak icin gitmistim, bana daha once bahsetmis oldugunuz LINC programini newcommer lar icin verdiklerinden bahsettiler, basvuru yapip waitlist te bakleyecegimi eger kontenjan olmasi durumunda bu programa ucretsiz baslayabilecegimi soylediler, bende kabul ettim ve beni bir sinav merkezine seviye tespiti icin gonderdiler, bende orada test aldim ve seviye tespiti sonrasi Sheridan College e gitmek istedigimi bildirdim, beni waitlist e kayit yaptilar, sonrasinda yine Sheridan college deki bayan ile durumu gorustum ve sinav sonucunu gosterdim, bana waitlistte gozuktiugumu fakat Ocak ta baslama konsuunda cok olumlu konusmadi, listede cok bekleyen oldugunu soylemistiler, bu aksam aradilar ve basvurum kabul edilmis, LINC programina yarin icin cagirdilar. Bende eger kabul gerceklesmeseydi, ucretli ESL programlarina gitmeyi dusunuyordum bir donem ki anladigim kadari ile egitim tarihleri bile ayni , bunlarin ESL ile LINC programlari cok benzer ve belkide ayni ogretilier ile yapiliyor. Bu bolgede baskada College olarak LINC veren bir college yok idi, heralde bu benim icin uygun ve guzel bir firsat olur diye dusunuyorum, sizce LINC ile ESL li kiyaslarsak aralarinda fark var midir?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da Eğitim

nekropsi yazdı:Sayın Nekropsi merhaba,
[/quote]

Sayin Excellans,

Saygilarimla,[/quote]
Nasıl OSAP alınır ve şartları : http://www.ontario.ca/education-and-tra ... w-get-osap[/quote]

Sayin Excellans,
Mississauga da oturmam nedeniyle, Sheridan College ESL Programini sormak icin gitmistim, bana daha once bahsetmis oldugunuz LINC programini newcommer lar icin verdiklerinden bahsettiler, basvuru yapip waitlist te bakleyecegimi eger kontenjan olmasi durumunda bu programa ucretsiz baslayabilecegimi soylediler, bende kabul ettim ve beni bir sinav merkezine seviye tespiti icin gonderdiler, bende orada test aldim ve seviye tespiti sonrasi Sheridan College e gitmek istedigimi bildirdim, beni waitlist e kayit yaptilar, sonrasinda yine Sheridan college deki bayan ile durumu gorustum ve sinav sonucunu gosterdim, bana waitlistte gozuktiugumu fakat Ocak ta baslama konsuunda cok olumlu konusmadi, listede cok bekleyen oldugunu soylemistiler, bu aksam aradilar ve basvurum kabul edilmis, LINC programina yarin icin cagirdilar. Bende eger kabul gerceklesmeseydi, ucretli ESL programlarina gitmeyi dusunuyordum bir donem ki anladigim kadari ile egitim tarihleri bile ayni , bunlarin ESL ile LINC programlari cok benzer ve belkide ayni ogretilier ile yapiliyor. Bu bolgede baskada College olarak LINC veren bir college yok idi, heralde bu benim icin uygun ve guzel bir firsat olur diye dusunuyorum, sizce LINC ile ESL li kiyaslarsak aralarinda fark var midir?[/quote]

Sayın Nekropsi merhaba,
Öncelikle güzel haver için sevinelim... Nekropsi LINC ve ESL arasındaki farklılık şudur, LINC programımız isiminden de anlaşılacagı gibi sadece yeni gelen göçmen adayları için programlanmış onların ülke içinde dil yeterliliklerine basit anlamda yardımcı olmayı hedefleyen bir programdır. Yani sıfırdan başlayarak belli bir eğitim dahilinde ilerleme gösterir, istediğiniz kadar devam etme şansınız mümkündür. ESL program ise aksine daha ileri seviyede bir dil eğitimi veren yapıdır. Ancak, sizin için farketmeyecek çünkü siz sonucta bu dili geliştirmek ve öğrenmek istiyorsunuz. LINC eğitiminize ciddi şekilde adapte ve odak olunuz buda size yeterli olacaktır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Sayin Excellans,

Tesekkur ederim, 1 hafta oldu Sheridan da Linc e baslayali, college de olmasi nedeniyle gercekten iyi bir egitimi var. Saygilar sunarim.
ResimResim
semihc
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Okunmamış mesaj gönderen semihc »

Sayın Excellans merhaba,
Ben sağlık meslek lisesi anestezi bölümü 2013 yılı mezunuyum. Kanada'da sağlık alanında (fizyoterapist, hemşire, anestezi teknikerliği) bir üniversite okumak ve üniversiteden sonra da orada yaşamak istiyorum. Diploma puanım 100 üzerinden 74. Orada iyi bir üniversiteye yerleşme ve bu dediğim bölümlerde iş bulma imkanım ne kadar ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da Eğitim

semihc yazdı:Sayın Excellans merhaba,
Ben sağlık meslek lisesi anestezi bölümü 2013 yılı mezunuyum. Kanada'da sağlık alanında (fizyoterapist, hemşire, anestezi teknikerliği) bir üniversite okumak ve üniversiteden sonra da orada yaşamak istiyorum. Diploma puanım 100 üzerinden 74. Orada iyi bir üniversiteye yerleşme ve bu dediğim bölümlerde iş bulma imkanım ne kadar ?
Sayın Semihc merhaba,
Oncelikle Kanada'da bu eğitimleri alabilmeniz için Ingilizce bilginizin minimum IELTS 7 seviyesinde olması gereklidir. Bu seviyeyi ilgili sınav sonucu + diplomalarınız + transcriptlerinizle beraber bu dallarda eğitim veren ve yine uluslar arası ogrencileride bu dallarda kabul eden okullarımıza ulasarak gerekli gereklilik ve kayıt işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.
Saygılarımızla,

cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Okunmamış mesaj gönderen cebeca »

Sayin Excellans,

Toronto'da bir college'dan acceptance alip, study extension icin basvurdum. Normalde study permitim bir hafta icinde bitecek.

Okuldan aldigim offer'in deadline'ni haziran ayinda bittigi halde henuz kabul etmedim ve extension sonucunu bekledim. Gecen gun gelen maille de basvurumun onaylandigi bilgisini aldim. Simdi bana bir secure letter gondereceklermis, sanirim bu mektup icerigi ile birlikte psaportumu Ottawa'ya gondermem gerekecek.

Sormak istedigim ise sudur;

Pasaportumu gonderip vizeyi aldiktan sonra (okula henuz kayit yaptirmadigim ve yaptirmayi dusunmedigim halde bir sorun olur mu),

***SIN almak icin basvurabilir miyim?
***SIN alabilirsem, ogrenci sayilacagim icin part-time da olsa calisma iznim olacak mi haftada 20 saat?
***Ben full-time sayilacaksam eger, esime work permit alabilecek miyim?

***Bu sorularin cevabi evet ise, okula kayit yaptirmazsam bu durumlar iptal olur mu? Vizem normal sartlarda okulun bitecegi tarihe kadar gecerli olur mu?

Simdiden cok tesekkur ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da Eğitim

cebeca yazdı:Sayin Excellans,

Toronto'da bir college'dan acceptance alip, study extension icin basvurdum. Normalde study permitim bir hafta icinde bitecek.

Okuldan aldigim offer'in deadline'ni haziran ayinda bittigi halde henuz kabul etmedim ve extension sonucunu bekledim. Gecen gun gelen maille de basvurumun onaylandigi bilgisini aldim. Simdi bana bir secure letter gondereceklermis, sanirim bu mektup icerigi ile birlikte psaportumu Ottawa'ya gondermem gerekecek.

Sormak istedigim ise sudur;

Pasaportumu gonderip vizeyi aldiktan sonra (okula henuz kayit yaptirmadigim ve yaptirmayi dusunmedigim halde bir sorun olur mu),

***SIN almak icin basvurabilir miyim?
***SIN alabilirsem, ogrenci sayilacagim icin part-time da olsa calisma iznim olacak mi haftada 20 saat?
***Ben full-time sayilacaksam eger, esime work permit alabilecek miyim?
Sayın Cebaca merhaba,

Oncelikle sunu bildirelim, Pasaportunuzu gondermenize gerek kalmayacaktır cunku bakanlıgımız size extension vizenizi size ozel kapalı zarfta bir a4 ustune gonderecektir. Sizin yapmanız vize evragınızı gosterilen yerlerden koparıp var olan pasaportunuzle beraber tasımak.

SIN alabilmeniz için gecerli bir WP - work permitiniz olmalıdır, dolayısı ile ilk once WP basvurusu sonrası SIN basvurusu.. Full time eğitim alacak iseniz eğitim zamanınız içinde sadece haftada 20 saatlik legal calısma iznine sahip olacaksınız bunu takib eden mezuniyetiniz ile birlikte basvuracagınız PGWP - Post Grad. work permit ise sizin aldıgınız eğitim sürenizle dogru orantılı olarak ve full time calısma imkanı ile beraber verilecektir.

Siz ülkemize tam zamanlı olarak öğrenci statusunde vize aldıgınız andan itibaren eşiniz için OP - Open work permit basvurusu yapabilirsiniz.
Saygılarımızla,

cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Excellans yazdı:
Sayın Cebaca merhaba,

Oncelikle sunu bildirelim, Pasaportunuzu gondermenize gerek kalmayacaktır cunku bakanlıgımız size extension vizenizi size ozel kapalı zarfta bir a4 ustune gonderecektir. Sizin yapmanız vize evragınızı gosterilen yerlerden koparıp var olan pasaportunuzle beraber tasımak.

SIN alabilmeniz için gecerli bir WP - work permitiniz olmalıdır, dolayısı ile ilk once WP basvurusu sonrası SIN basvurusu.. Full time eğitim alacak iseniz eğitim zamanınız içinde sadece haftada 20 saatlik legal calısma iznine sahip olacaksınız bunu takib eden mezuniyetiniz ile birlikte basvuracagınız PGWP - Post Grad. work permit ise sizin aldıgınız eğitim sürenizle dogru orantılı olarak ve full time calısma imkanı ile beraber verilecektir.

Siz ülkemize tam zamanlı olarak öğrenci statusunde vize aldıgınız andan itibaren eşiniz için OP - Open work permit basvurusu yapabilirsiniz.
[/quote]

Sayin Excellans,

Oncelikle cevabiniz icin cok tesekkur ederim,

Cuma gunu SIN aldim, study permit'im geldi dediginiz gibi ama benim TVP'de bittigi icin onu da uzatmak icin pasaportumu gonderdim gerekli evraklarla. Sanirim sadece study permit burada kalmam icin yeterli degil.

***Gecen gun SIN aldim (bu calisma iznim var demek mi oluyor) ve okul normal sartlarda 8 Eylulde baslayacak, ben okul acilana kadar calisabilir miyim?
***Daha henuz okula herhangi bir kayit islemi yaptirmadim, yaptirmazsam study permit ve SIN durumum ne olur? SIN son tarihine kadar calisabilir miyim, bu arada PR icin sartlari zorlamayi dusunuyorum, job offer vs.
***Esim icin de work permit basvurusu yapacagiz lakin okula baslamama durumum onu da nasil etkiler?
***Esim ve oglum icin de SIN almak icin hangi sartlar gereklidir?

Ilginiz icin simdiden cok tesekkur ederim.

Saygilarimla.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da Eğitim

cebeca yazdı:
Excellans yazdı:
Sayın Cebaca merhaba,

Sayin Excellans,

Oncelikle cevabiniz icin cok tesekkur ederim,

Cuma gunu SIN aldim, study permit'im geldi dediginiz gibi ama benim TVP'de bittigi icin onu da uzatmak icin pasaportumu gonderdim gerekli evraklarla. Sanirim sadece study permit burada kalmam icin yeterli degil.

***Gecen gun SIN aldim (bu calisma iznim var demek mi oluyor) ve okul normal sartlarda 8 Eylulde baslayacak, ben okul acilana kadar calisabilir miyim?
***Daha henuz okula herhangi bir kayit islemi yaptirmadim, yaptirmazsam study permit ve SIN durumum ne olur? SIN son tarihine kadar calisabilir miyim, bu arada PR icin sartlari zorlamayi dusunuyorum, job offer vs.
***Esim icin de work permit basvurusu yapacagiz lakin okula baslamama durumum onu da nasil etkiler?
***Esim ve oglum icin de SIN almak icin hangi sartlar gereklidir?

Ilginiz icin simdiden cok tesekkur ederim.

Saygilarimla.[/quote]
- Sadece Study Permit ile ülkede kalabilirsiniz, TRV vizeniz ülkeye giriş - cıkıs için gereklidir.
- Full time ogrenci iseniz haftada 20 saat barajını gecmemek şartı ile çalışabilirsiniz.
- Okulunuza kayıt yaptırmaz iseniz ve okulunuz bunu bakanlıgımıza bildirir ise, deport olur ve 10 yıla kadar Kanada hak mahrumiyeti cezası alırsınız
- Okulunuzdan ogrenci oldugunuza dair belge + var olan study permitiniz + ikamet tescil eden belgeleriniz ile birlikte eşinize OP basvurusu yapabilirsiniz.
- Eşinizin OP'si ile birlikte SIN basvurunuzu yapabilirsiniz.
- Cocugunuz 12 yasında veya ustunde ise kendi SIN basvurusunu yapabilir, eger bu yastan kucuk ise anne - baba SIN aldıktan sonra cocuk icinde basvuruyu yapıp aynı gun SIN temin edebilir.
Saygılarımızla,

cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

[/quote]
- Sadece Study Permit ile ülkede kalabilirsiniz, TRV vizeniz ülkeye giriş - cıkıs için gereklidir.
- Full time ogrenci iseniz haftada 20 saat barajını gecmemek şartı ile çalışabilirsiniz.
- Okulunuza kayıt yaptırmaz iseniz ve okulunuz bunu bakanlıgımıza bildirir ise, deport olur ve 10 yıla kadar Kanada hak mahrumiyeti cezası alırsınız
- Okulunuzdan ogrenci oldugunuza dair belge + var olan study permitiniz + ikamet tescil eden belgeleriniz ile birlikte eşinize OP basvurusu yapabilirsiniz.
- Eşinizin OP'si ile birlikte SIN basvurunuzu yapabilirsiniz.
- Cocugunuz 12 yasında veya ustunde ise kendi SIN basvurusunu yapabilir, eger bu yastan kucuk ise anne - baba SIN aldıktan sonra cocuk icinde basvuruyu yapıp aynı gun SIN temin edebilir.
[/quote]

Sayin Excellans,

Gostermis oldugunuz sabir ve vermis oldugunuz cevaplar icin cok tesekkur ederim.

***Belirtmis oldugunuz gibi ulkeye giris cikis yapabilmek icin TRV basvurusunda bulundum ve pasaportumu gonderdim.

***Ben okuldan offer aldim ve bu offer ile study permit extension icin basvurdum. Offer expiry oldu lakin benim extension vizem geldi bu offer sayesinde. Simdi okula kayit yaptirmak istemiyorum. Okul offeri kabul etmedigimi bakanliga bildirir mi ya da bakanlik sorgular mi offeri kabul edip etmedigimi? Okula herhangi bir ucret odemedim, sadece offer aldim dolayisi ile herhangi bir sekilde withdraw yapmayacagim.

***SIN aldim, okul kaydim yok ama study extension var. Bu durumda calismam sorun olur mu? Normalde offer aldigim bolum 8 Eylulde baslayacakti.

***Su an beraber calistigim kisi bana job offer vermek istiyor, okulu da biraz bu yuzden askiya almak istiyorum. Int. student yerine PR alirsam domestic olarak okumak istiyorum. Hem fee hem de OSAP avantajindan yararlanmak icin. Mevcut durumda inland olarak sureci devam ettirirsek sorun olur mu yoksa Turkiye uzerinden mi devam etmek daha mantikli olur?

Tekrar cok tesekkurler.

Tum forum ailesinin bayrami kutlu olsun.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da Eğitim

Sayın Cebeca merhaba,
Eger resmi iş teklifi alacaksanız, işvereniniz acilen LMAO basvurusu yapıp sizin için bu izni alsın, bununla beraber ailesel durumunuzu anlatarak maddi imkansızlıklar yuzunden bir sure eğitiminize devam edemeyeceginizi ve çalışma izni ile calısmak istediginizi acıklayan bir mektup ile INLAND - work permit basvurun. (Change of Conditions)
Diğer konuda ise kurumun bakanlıgımıza bildirim yapması onların kendi tercihidir, ornekleri varmıdır derseniz tabiki her yıl ortalama 3000 case bu sekilde rapor edilmektedir. Biz yasal uyarımızı yapmakla yükümlüyüz, tercih ve risk kararı size aittir.
Saygılarımızla,

Cosmos
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: Kanada'da Eğitim

Okunmamış mesaj gönderen Cosmos »

Merhabalar.
Benimde bir sorum olacak. Kanada'ya master eğitimi için gelmeyi düşünüyorum. Eğitimimin bitimine mütakip ise oturum ve vatandaşlık başvurusu düşünüyorum. Maddi problemim yok. Fakat; eğitim süresi ve onu takip eden zaman diliminde eşimin durumu ne olacak? Açıkçası eğitim sürecinden, vatandaşlık sürecine kadar benimle olmasını istiyorum. Çocuğumuz yok. Kendisi İstanbul Üniv. Sosyolojiden Doktora, çeşitli yurtdışı üniversitelerden ise lisans ve yüksek lisans boyutunda pedogoji ve psikoloji diplomalarına sahip. İngilizce, Rusça ve Türkçe biliyor.
Birde master eğitimi sonrası en kolay vatandaşlık veren eyaletin Ontario eyaleti olduğu söyleniyor. Bu doğru mudur? Çünkü; Üniv. Tercihlerimi, bu kolaylık belirleyecek. Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Cosmos yazdı:Merhabalar.
Benimde bir sorum olacak. Kanada'ya master eğitimi için gelmeyi düşünüyorum. Eğitimimin bitimine mütakip ise oturum ve vatandaşlık başvurusu düşünüyorum. Maddi problemim yok. Fakat; eğitim süresi ve onu takip eden zaman diliminde eşimin durumu ne olacak? Açıkçası eğitim sürecinden, vatandaşlık sürecine kadar benimle olmasını istiyorum. Çocuğumuz yok. Kendisi İstanbul Üniv. Sosyolojiden Doktora, çeşitli yurtdışı üniversitelerden ise lisans ve yüksek lisans boyutunda pedogoji ve psikoloji diplomalarına sahip. İngilizce, Rusça ve Türkçe biliyor.
Birde master eğitimi sonrası en kolay vatandaşlık veren eyaletin Ontario eyaleti olduğu söyleniyor. Bu doğru mudur? Çünkü; Üniv. Tercihlerimi, bu kolaylık belirleyecek. Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.
Sayın Cosmos merhaba,
Eğitim konunuz haricinde akatrdıgınız bilgiler üzerinden zaten aileniz şuan için göçmenlik başvurusu yapabilir durumda gözükmektedir. Bu konuda detaylandırma için destek@bizvekanada.com adresinden bizlere ulaşınız. Ayrıca, eşlerden bir tanesinin eğitim yada çalışma için ülkemize gelişinde diğer eşde çalışma izinli yada eğitim izinli gelebilir.
Saygılarımızla,

Cosmos
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

İlginiz için teşekkür ederim.
Peki bir eşin göçmenlik başvurusu yaptığını düşünelim.
Ve bu başvurunun kabul edilmediğini varsayalım. Bu durumda diğer eşin yani benim eğitim için yaptığım başvuru sıkıntıya düşmez mi?
Çünkü; karşı tarafta," Bu kişi yada kişiler eğitim için değil, kalıcı gelmek istiyor." imajını oluşturmuş olmaz mıyız? Ve bu olumsuz sonuçlanan göçmenlik başvurusu bize diğer çeşit başvuru denemelerimizde engel teşkil etmiş olmaz mı?
Diğer bir soru ise; gerek göçmenlik başvurumuzu, gereksede eğitim tercihimizi Ontario eyaletinden yana gerçekleştirmemizin bize bir avantajı olur mu?
Ben ön lisans pazarlama, lisans işletme mezunuyum ve master programımı yine pazarlama üzerinden yapmayı düşünüyorum. 10 senelik satış ve pazarlama tecrübem var.
Dolayısıyla satış ve pazarlama üzerine iş imkanları olan bir eyalette bizim önceliğimiz olacaktır.
Tekrardan ilginize teşekkür ediyor, iyi çalışmalar diliyorum.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Cosmos yazdı:İlginiz için teşekkür ederim.
Peki bir eşin göçmenlik başvurusu yaptığını düşünelim.
Ve bu başvurunun kabul edilmediğini varsayalım. Bu durumda diğer eşin yani benim eğitim için yaptığım başvuru sıkıntıya düşmez mi?
Çünkü; karşı tarafta," Bu kişi yada kişiler eğitim için değil, kalıcı gelmek istiyor." imajını oluşturmuş olmaz mıyız? Ve bu olumsuz sonuçlanan göçmenlik başvurusu bize diğer çeşit başvuru denemelerimizde engel teşkil etmiş olmaz mı?
Diğer bir soru ise; gerek göçmenlik başvurumuzu, gereksede eğitim tercihimizi Ontario eyaletinden yana gerçekleştirmemizin bize bir avantajı olur mu?
Ben ön lisans pazarlama, lisans işletme mezunuyum ve master programımı yine pazarlama üzerinden yapmayı düşünüyorum. 10 senelik satış ve pazarlama tecrübem var.
Dolayısıyla satış ve pazarlama üzerine iş imkanları olan bir eyalette bizim önceliğimiz olacaktır.
Tekrardan ilginize teşekkür ediyor, iyi çalışmalar diliyorum.
Sayın Cosmos merhaba,
Öncelikle şunu belirtelim ki zaten kabul edilmeyecek bir göçmenlik başvurusunu kimse size yaptırmayacaktır ( BVK olarak). Bu anlamda bir sıkıntı zaten yaşanmayacaktır. Ayrıca, Ontario eyalet tercihiniz tabi ki size göçmenlik başvurunuz içinde yardımcı olacaktır. Şöyle ki crs 400 ve üzeri direkt kendisi alım yapmaktadır.
Saygılarımızla,

Cosmos
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans burada bile bizlere göstermiş olduğunuz samimi ilginiz bizlere güven veriyor.
Donanımsal (Dil) gibi eksiklerimi tamamladığımda mutlaka kapınızı çalacağım.
Forumu takip etmeye devam edeceğim.
O gün gelene kadar, sağlıcakla kalın. Saygılarımla.

“KANADA'DA EĞİTİM” sayfasına dön