Kanada'da Eğitim

Kanada'da eğitim ve öğrenim hakkında tüm merak ettiklerinizi paylaşacağız. Kanada'da dil eğitimi, Kanada'da İngilizce eğitim, Kanada'da lise, Kanada'da kolej, Kanada'da üniversite, Kanada'da doktora yada yüksek lisans
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da Eğitim

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Merhabalar, bu başlık altında Kanada'da eğitim ve öğrenim hakkında tüm merak ettiklerinizi paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
ALBERTA
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Okunmamış mesaj gönderen ALBERTA »

Sayin admin yalniz Diploma programim agustos ayinda baslayacak.. haziran ayinda diploma programim oncesi Ingilizce hazirlik kismini bitirmis olacagim.. Ayni kolejden de zaten dil kismindan sonra program icinde kabulum var ama bu sartlar geregi(askerlik) Turkieye gitmemi gerektiribilicek bir durum olusturuor.. Pasaportumu nasil uzattirabilecegim acaba , cnku konsolslugun askerlik ilgili sorunu olanlara pasaprt suresini uzatmadigini duymustum sayin Excellans , yada sayin admin?Acaba dize ulasabilcegeim bir iletisim telefon nosuda mevcutmudur?
Duzelt Sil
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da Eğitim

Alberta, merhaba.
Bu yüzden diyorumki yapmanız gereken ön kaydınızı yaptırıp Agustos tarhine kadar Askerlik ile olan ilişkinizi düzeltip pasaportunuzu uzatma şansınız var. Yapmanız gereken 2 yıllık diploma programına yada üst bir programa kayıt yaptırıp bunuda ilgili askerlik şubenize ibraz ile tecil istemeniz. Evet diğer sorunuz, Ottawa Konsolosluk ne yazıkki askerlik tecil, muaf,yaptı belgesi olmadan Pasaport uzatma işlemini yapmıyor. Bakın siz kendi kendinize dertleniyor gibisiniz. Yeni Diploma programınızın kayıt belgesi ve askerlik şubesine bunla beraber yazacağınız bir üst yazı ile talebinizi yapınız. Zaten Agustos'a kadar vaktiniz varmış, yollayın bakın sonucuna. Yollayacağınız kabul belgesi mutlaka sizin 2 yıllık ihtisas Diploma eğiti içeren eğitiminiz olmalı Yani devam eden ESL dil vs programı değil bunu unutmayın.
Bize mesai günleri içinde (Kanada saati ile) 00 1 306 209 09 85 nolu telefondan yada 00 1 306 949 8516 nolu faks nurmarasından ulaşabilirsiniz.
En son Excellans tarafından Nisan 21, 2010, 8:00 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
Erti

Kanada'da Eğitim

Okunmamış mesaj gönderen Erti »

Onemli nokta: eger tecil haklarinizi kuallandiysaniz, askerliginizi erteletmek icin, turkiye'de mezun oldugunuz programin bir ust derecesine basvurmaniz sart. Turkiye'den lisans derecesi ile mezun iseniz, iki yillik bir diploma programi ya da yeni bir lisans programi sizin askerliginizi erteleyebilmenize imkan saglamaz malesef. Master basvurusu yapip bunu ottoawa'daki buyukelcilige ya da new york'taki egitim ateseligine bildirmeniz gerekli. Eger lisans mezunu iseniz ve de daha dusuk dereceli bir program okuyacaj iseniz kanada'da, tecil (ya da sevk tehir, her deniliyorsa) hakkinizi kullanip, en azinda bir sureligine askerlik sikintisindan kurtulmus olun. Tecilinizden sonra pasaportunuzu uzatmanizda problem cikmayacaktir.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da Eğitim

Genel,
Arkadaşlar merhaba, sizler tarafından sıkça sorulan bir soruya genel olarak cevap verelim. '' Kanada'da herhangi bir eğitim kurumunda alınan WORK and STUDY programlarında yapılan stajlı çalışma süresi ileride başvuracağımız Federal Skilled Worker göçmenlik başvurusunda deneyim olarak sayılacak mı? ''

Arkadaşlar, yapacağınız ve alacağınız Kanada'da staj eğitimlerinde eğer tam zamanlı (Full time job) personel gibi ilgili şirkette çalıştıysanız, Evet bu süreleri FSW- federal skilled worker work-job experience iş deneyimi olarak kullanabilir sayabilirsiniz. Diğer şekilde gün olarak sayılmaz ama size kanaat zamanı Kanada içi deneyim olarak artı puan getirir.

Saygılar,
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
ykacamak
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Okunmamış mesaj gönderen ykacamak »

http://kgibc.ca/files/kgibc_pdf/ahmdp.pdf

KGIBC nin gözüme güzel görünen bir programı.

Bu bölümü ve stajını bitirdikten sonra 1 yıllık çalışma vizem otomatikman olucakmı ????
Ben otelcilikle alakalı güzel bir eğitim alıp sonrasındada göçmenlik ve kanadada kalmayı düşünüyorum.
Sizce bu okul doğru seçim olurmu ??
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da Eğitim

ykacamak yazdı:http://kgibc.ca/files/kgibc_pdf/ahmdp.pdf

KGIBC nin gözüme güzel görünen bir programı.

Bu bölümü ve stajını bitirdikten sonra 1 yıllık çalışma vizem otomatikman olucakmı ????
Ben otelcilikle alakalı güzel bir eğitim alıp sonrasındada göçmenlik ve kanadada kalmayı düşünüyorum.
Sizce bu okul doğru seçim olurmu ??
Sayın Ykacamak,
Merhaba, öncelikle zaten çalışma izniniz stajınız esnasında oluyor ve stajınız esnasında işveren ile anlaşıp kalıcı yani Full time bir pozisyona geçerseniz tabiki ileride size göçmenlik yolu açılır. Burada en önemlisi Kanada'da bu gibi eğitim ve çalışma proğramlarında (Staj)çalışıldığı süredeki kişinin başarısı ve becerisi sonunda bir işveren teklifi alması ve eğitim sonrası hayatına bu şekilde devam etmesidir.
Saygılar,
Saygılarımızla,

ykacamak
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Teşekkür ederim hızlı cevap için ancak tam olarak sormak istediğim ewet staj yapıcam staj bitince okulda biticek staj yaptığım yerde kalmadım stajımı bitirdikten sonra devam etmedim. işte bunun sonrasında ne oluyo en az 8 ay okursan 1 yıllık çalışma vizen otomatikman oluyo diye okudum bazı yerlerde hangi programlarda oluyo hangilerinde olmuyo bunu netleştiremiyorum kafamda
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da Eğitim

ykacamak yazdı:Teşekkür ederim hızlı cevap için ancak tam olarak sormak istediğim ewet staj yapıcam staj bitince okulda biticek staj yaptığım yerde kalmadım stajımı bitirdikten sonra devam etmedim. işte bunun sonrasında ne oluyo en az 8 ay okursan 1 yıllık çalışma vizen otomatikman oluyo diye okudum bazı yerlerde hangi programlarda oluyo hangilerinde olmuyo bunu netleştiremiyorum kafamda
Sayın Ykacamak,
Okul bitti , stajda bitti ve bir iş bulamadınız ya vizenizi yeni bir eğitim ile uzatacaksınız ki bunuda izinlerinizin bitiminden mutlaka 30 gün evvel yapmalısınız. Yada bitiş tarihinde geri döneceksiniz. Her program değişik süreleri verir 3 ay eğitim 3 ay staj , 6+6, 9+9,12+12 gibi. Bakın çalşıma izni veriyorlar otomatik geliyor derken şununla karıştırmayın. Size ilk verilecek olan staj sürenizdeki çalışma iznidir. Siz full time profesyonel çalışma izniyle karıştırmayın bunu. Bunun için mutlaka ayrıca work permit'e başvurmanız gerekecektir. Co-operation ve Internship programlarının hepsinde bu vardır yani work and study.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da Eğitim

Sayın Ykacamak,
Aşağıdaki linkten hangi eyalet ve okulların bu programlara sahip olduğuna bakıp bu yönde bir araştırma yapabilirsiniz.
OFF CAMPUS-WORK PERMIT

Saygılar,
Saygılarımızla,

ykacamak
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

http://kgibc.ca/files/kgibc_pdf/ahmdp.pdf

peki bu programda program bitiminde yıllık çalışma vizem olmicak yani.

Post Graduate bir diploma alınca oluyo sanırsam normal bu advanced diploma ile post graduate diploma arasında fark nedir ?

birde msn adresiniz facebookunuz yada bir telefonunuz filan varmı ben bi sizle konuşiyim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da Eğitim

ykacamak yazdı:http://kgibc.ca/files/kgibc_pdf/ahmdp.pdf

peki bu programda program bitiminde yıllık çalışma vizem olmicak yani.

Post Graduate bir diploma alınca oluyo sanırsam normal bu advanced diploma ile post graduate diploma arasında fark nedir ?

birde msn adresiniz facebookunuz yada bir telefonunuz filan varmı ben bi sizle konuşiyim
Evet, zaten ilgili yani seçtiğin okulun açıklamalarında mutlaka vardır maximum work permit süresi ve sonrası için yapılması gerekenler diye, ayrıca Advanced diploma ile Post Graduate arasındaki fark birisi alınmış bir meslekte diplomadır, diğeri ise bir diplomaya sahip olup ikinci bir ihtisas almaktır. Örnek: Computer Engineering =Advanced, Degree etc.. + Business Management =Post Graduate
Hatta öğrenmeniz ve diğer tüm arkadaşlarada yardımı olması açısından şu sıralamayı yapabiliriz.
Certificate > Diploma > Advance diploma > Degree > Post Graduate cert.> Post Graduate Diploma > Master's > PHD

İletişim bilgilerimize, hakkımızda sayfamızda linkten ulaşabilirsiniz.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Erti

Kanada'da Eğitim

@ykacamak :

Post graduate calisma izni alabilmek icin public post secondary colllege'e ait bir programdan mezun olmalisin. King George International College, public degil ozel yani private post secondary instution'dur.
Bu yuzden sana sagalayabilecegi tek vize turu "co-op internship programs" tipi calisma iznidir (staj programi icerdigi icin). Bu calisma iznin suresi ise, programinin toplam suresinin %50'si kadardir. Yani 6 ay sinif + 6 ay staj = toplam 12 aylik bir programa kaydolursan, 6 aylik calisma vizesine basvurma hakkin olur. Bu calisma iznine basvurmak icin egitiminin sonlanmasini beklemek zorunda degilsin. Egitimin baslar baslamaz basvurabilirsin. Cunku stajin programinin bir parcasi ve bu izni alabilmen icin boyle bir programda ogrenci oldugunu okulda alacagin kagitla belgelemen yeterli. Fakat after graduation work permit, yani mezuniyet sonrasi calisma izni alabilmen icinse once bu tip calisma izni alabilecegin bir full time public post secondary programini tamamladigini belgelemen gerekiyor. Bu calisma izninin turu en az programinin toplam suresi kadar olup, memurun inisiyatifine gore daha da fazla olabilir.

Co-op internship programs ve after graduation tipi calisma izinleri ve bu izinlerin hangi kurumlar tarafindan saglandigina dair en detayli bilgiye bu linklerden ulasabilirsin:
Co-op internship programs : http://www.cic.gc.ca/english/study/work-coop.asp
After graduation : http://www.cic.gc.ca/english/study/work-postgrad.asp

Excellans derecelerle ilgili siralamayi gayet net bir sekilde yapmis. Benim ekleyecegim sudur:
Post-graduate demek, graduate in ustu demektir.
Graduate ise (bachelor's) degree olup, Turkiye'deki 4 yillik lisans programinin karsiligidir.
Graduate'in alti undergraduatedir ve Excellans'in siralamasindaki Certificate > Diploma > Advance diploma asamalarini icerir. (Certificate ile Degree arasindaki her tur diplomayi Associate Diploma olarak da genelleyebiliriz. Turkiye'deki onlisans'in karsiligidir.)
Masters Degree ile Postgraduate Degreeler arasindaki en belirgin fark, Master'in akademik kariyere, post-graduade'in ise meslege yonelik olmasidir. Bir eslestirme yapmak gerekirse, post gradate'in karsiligini Turkiye'deki tezsiz lisansustu programlari olarak gosterebiliriz.

Post-graduate programina yazilabilmek icin graduate dereceli olman yani bir bachelor's(lisans derecesi) tamamlamis olman gerekiyor. Simdi, King George International'daki diplomanin karsiligi nedir diye soracak olabilirsin. Durust olmak gerekirse, bu siralamadaki diplomalardan hangi birine karsilik gelmiyor. Sadece post-secondary diploma (yani lise ustu seviye egitim diplomasi) diye geciyor. Zaten KGIC gibi private post secondary instutitionlarin asil amaci, ogrencilere devlet okullarindaki semester sistemini kullanip lise ustu "derece" egitimi vermek degil. Bunlarin yerine fast-track (hizlandirilmis) continious egitim sistemini (her ay baslayabilme) kullanip insanlari kisa surede kariyer icin hazirlamak, ve anlasmali olduklari kurum ve organizasyonlarin sertifikalarina sahip etmek.

Buna gore amacina en uygun okula karar ver. Kolayliklar.
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Okunmamış mesaj gönderen yetonyali »

Merhaba ben work and study programı için toronto İlac dil okulu düşünüyorum çok türk olduğunu duydum İlac da doğru mu ? ilac ın eğitimi nasıl acaba ve 6aylık staj döneminde garanti ediyorlar mı bu paralı staj yapmak için işi? Vancouver ın torontoya oranla daha pahalı olduğunu duyuyorum ne kadar doğru ev kiraları olsun günlük yaşam giderleri vancouver a göre uygunmuş sanırım? Son olarak ilk aylık dil eğitimimde acaba toronto da iş bulabilirmiyim işin ne iş olduğu önemli değil temizlik olur bılaşık olur v.s şöyle haftada 5 gün ve günde 5 saat çalışsam aylık 8 dolardan en düşük 800 dolar para yapar buda geçimmem için çok iyi para bana göre böyle bir iş bulma şansım nedir acaba ? ya da vancouver da mı böle iş bulabilir daha kolay toronto da mı ?Toronto da yaşayanlar en düşük ev kirası yeme içme gibi masraflardan bahsederse sevinirim şimdiden tşk...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da Eğitim

yetonyali yazdı:Merhaba ben work and study programı için toronto İlac dil okulu düşünüyorum çok türk olduğunu duydum İlac da doğru mu ? ilac ın eğitimi nasıl acaba ve 6aylık staj döneminde garanti ediyorlar mı bu paralı staj yapmak için işi? Vancouver ın torontoya oranla daha pahalı olduğunu duyuyorum ne kadar doğru ev kiraları olsun günlük yaşam giderleri vancouver a göre uygunmuş sanırım? Son olarak ilk aylık dil eğitimimde acaba toronto da iş bulabilirmiyim işin ne iş olduğu önemli değil temizlik olur bılaşık olur v.s şöyle haftada 5 gün ve günde 5 saat çalışsam aylık 8 dolardan en düşük 800 dolar para yapar buda geçimmem için çok iyi para bana göre böyle bir iş bulma şansım nedir acaba ? ya da vancouver da mı böle iş bulabilir daha kolay toronto da mı ?Toronto da yaşayanlar en düşük ev kirası yeme içme gibi masraflardan bahsederse sevinirim şimdiden tşk...
Sayın Yetonyalı merhaba,
Genel olarak cevaplayayım, yine konuya vakıf olan öğrenci kardeşlerimizde size detaylı bilgi aktarırlar. Ilac, konusunda evet haklısınız Türk öğrencilerin yoğun olduğu bir okuldur. Eğitim konusunda da İlk 3'tedir yani kalitesinde vesairede bir sorun yaşamazsınız hatta Türk öğrencilerin yoğunluğundada aslında sorun yaşamazsınız bu direkt kişinin kendisiyle alakalı bir durumdur. Kişi eğitimi süresince Türk arkadaşlarıyla vakit geçirir ise tabiki okul ve eğitim sürecinde aldığı eğitimi pekiştiremez (Türkçe konuşulacağı için) sorun bu olabilir.
Vancouver evet yaşam indeksi içinde Toronto'ya göre pahalıdır. Bir öğrenci için basite indirgersek aylık en az iki şehir arasında 300-1000 cad vark vardır. Ilac 6 aylık staj döneminde iş silsilesini sunar fakat bu her sunulan staj işi kaliteli, iyi anlamında değildir. Bunu zaten hiç bir okulda sunamaz yani bende okursan staj döneminde de çok iyi yerlerde çalışırsın vesaire gibi. İki şehirde de ilk aydan sonra çalışma şansın neredeyse aynıdır. Tabiki iş bulabilirsin bu konuda rahat ol eğer dediğin gibi '' ne iş olursa yaparım'' modunda ve durumunda isen.
Diğer sorun hem Toronto - hem Vanocuver için olsun, en düşük kira, yeme, içme masrafı diye kafanda şekillendirme. Çünkü şu olacak bir arkadaştan ev kirası 300 dolara bulursun cevabı alacaksın bu ortalama ucuz gözükecek fakat o 300 dolarlık ev ile okulun mesafesi - yaşam alanın mesafesi git- geli sana aylık yine o evi 400-450 dolara getirmiş olacak. Bu tür hesapta sadece şunu yapmanı tavsiye ederim. Benim ev, kira, masraflar, yeme içme için ayıracak örnek aylık 1000 dolarım var. Sen kısmet olupta gittiğinde buna göre planlamanı yapacaksın bu işin en doğrusu bu gitmeden kafanda alınan rakamlarla sadece karışıklık ve kararsızlık yaratırsın. Çünkü ev, yaşam kişilere göre değişken ve göreceli... alacağın rakamsal tavsiyeler sadece sana alt üst limit gibi yardım ediyor gözüksede aslında etmeyecektir. Geldğinde zaten ne demek istediğimi yaşayarak anlayaksın. Sen sadece sabit olan rakamını belirle gerisini buraya geldiğinde oturtur bölersin kendine göre.

Saygılar,
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Excellans verdiğin bilgiler için gerçekten tşk kardeş evet dediğim gibi ne iş olsa yaparım yeterki iş olsun cünkü ben durumumu şöyle açıklayım genel olarak şuana kadar çalışarak biriktirdiğim 7 milyar var 3 milyarda kardeşimden aldım toplamda 10 milyarım var work and study için yani ilk ay olarak herhangi bir sıkıntı olmucak uçak parasını ailem vericek oraya gittiğimde hiç param olmucak o yüzden mecburum ne iş olsa yapma adına yeterki aylık gecimimi sağlayım yeterli benim için sigara alkol kullanmam zaten benim amacım dil öğrenmek param olsada çalışmak zorunda kalmasam sadece dil eğitimine odaklaşsam ama olmadığı için para illa geçimmem için şart yani 6ay dil eğitimim de ilk aylarda iş bulmam şart yoksa benim için çok kötü olacak sokaklarda kalıcam gibime geliyor inş. iş bulurum eğitimin için dil öğrenme adına çekicez sıkıntı artık napalım yinede tekrar saol torontoda ki arkadaşlarda yorumlarda bulunursa çok sevinirim..
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

work and study programı için bankada vizeyi alırkan 15 bin tl göstersem sorun olur mu acaba ?
Kullanıcı avatarı
ALBERTA
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Merhaba sayin Excellans tekrar, nasilsiniz umarim iyisinizdir, bildiginiz gibi askerlik ertelemesi icin sisinlede konusmustuk. O zamandan beri bir kac sekilde bir seyler yapmaya calistik ama acikcasi somut bir adim atabilmis degiliz ve bu durumdada askerlik icin gitmek durumunda kalacagim gibi sayin Excellans....
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da Eğitim

yetonyali yazdı:work and study programı için bankada vizeyi alırkan 15 bin tl göstersem sorun olur mu acaba ?
Sayın Yetonyalı merhaba,
Eğer bahsettiğiniz 6 aylık bir program ise 15.000 tl yaklaşık 10.000 cad ederki bu rakam bu süre için az gelecektir.Çünkü work and study'de süreyi iki ile çarpacaksınız buda minumum 12 ay eder. Konsoslosluk en kötüsünü düşünerek yani staj yaptığınızda da alacağınız ücreti almadığınızı hesaba katarak 12 aylık bakar değerlendirir. Yani 12 aylık bir süre için 10.000cad az olacaktır. Bu tür bir program için Okul masrafı hariç minumum 20.000 cad ve üstü geçerli bir meblağdır.
Ama şuda var eğer bankada 15.000 gösterip bunun yanında size bu süre içinde (12 ay) gerekli olacak tüm maddi imkanlarınızı karşılayacak bir sponsor ve tahhüt mektubu sunarsanız tabiki bu meblag yetecektir.
Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da Eğitim

ALBERTA yazdı:Merhaba sayin Excellans tekrar, nasilsiniz umarim iyisinizdir, bildiginiz gibi askerlik ertelemesi icin sisinlede konusmustuk. O zamandan beri bir kac sekilde bir seyler yapmaya calistik ama acikcasi somut bir adim atabilmis degiliz ve bu durumdada askerlik icin gitmek durumunda kalacagim gibi sayin Excellans....
Sayın Alberta merhaba,
Demekki işveren obsiyonundan bir durum ayarlayamadınız. Peki maddi durum el veriyor ise eğitim tarafında bir seçeneği zorlama şansınız var mıdır? Yoksa ne yazıkki gidip kısa dönem şansı ile halletmeniz en mantıklısı ve doğrusu olacaktır. Yani en azından iki yıllık doktora - master vs gibi.

Saygılar,
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Bu 15 bin yada 20 bin tl yi babamın üzerinde göstereceğim kendim okuyorum öğrenciyim son sınıf öğrencisi üniv. o yüzden sponspor nasıl olacak babam zaten destek gözükmüş olmuyor mu ?
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Tekrardan merhaba aklıma bir soru takıldı 6ay dil kursuna kayıt olsam kanadaya gidince bu 6ay süre dolarsa nasıl uzatacağım uzatmam için neler gerekli acaba hangi belgeleri istiyorlar maddi kanıt göstermek gerekecek mi tekrardan ordayken nasıl oluyor acaba kısaca bahsedersiniz sevinirim ?
Kullanıcı avatarı
Erti

Kanada'da Eğitim

@yetonyali:

Excellans'a katılıyorum. "Sadece" o miktar, 6+6 için yeterli gözükmüyor. Eğer vize başvurusunda bulunurken maddi evraklar arasında sadece 15-20 ytllik bir hesap dökümü gösterirsen, vize görevlileri bunu yetersiz bulacaklardır. Mutlaka ekstra maddi kaynak belirtmelisin. (varsa tapu, kira kontratosu, araba ruhsatı, bankada a/b tipi likit fon, yatırım portföy hesabı gibi. Yani nakit olmak zorunda değil, nakde çevrilebilecek mal varlığı da maddi birikim olarak kabul edilir vize başvurularında.) Eğer babanı sponsor göstereceksen, bunu niyet mektubunda belirtmeli, ayrıca babanın iş yerinden babanın net gelirini gösteren belgeler almalı (müdür onaylı bir yazı, ya da muhasebe departmanından son birkaç aylık maaş bordrosu ) ve babanın işyerinin gercek bir kurum olduğunu (iş yerine ait vergi levhası, imka sirküleri fotokopileri) ile belirtmelisin. Çünkü konsolosluk, bankadaki 15-20 ytl lik miktara rağmen, babanın düzenli bir gelir akışına sahip olduğunu görürse sana kanada'daki harcamaların için kaynak ayırabileceğini farzeder. Bunları yazarken abarttığımı düşünebilirsin ama öyle değil, bunlar maddi yeterlilik kanıtlanırken vize başvurularında sunulan belgeler. 12 ay için sadece 20 ytl gösterip vize bekleme, lütfen yanlış anlama ama, biraz hayalcilik olur. Tecrübelerim doğrultusunda konuşuyorum.

Diğer soruna gelince... Öğrenci iznini kanada içerisinden uzatman mümkün. Bunun için Kanada'da öğrenciliğini uzattığını, okulundan alacağın öğrenci belgesi, maddi durum belgesi (evet yine sunmak durumundasın) ile belgeleyip başvuru formunu doldurarak ilgili adrese göndereceksin. Bunun bu şekilde mümkün olduğunu aklında tut ama şimdilik bunu kafana takma. Sen önce sponsorlarının ve/veya kendi maddi birikimini 12 ayı fazlasıyla karşılayacak kadar gösterip, güzel bir niyet mektubuyla başvurmaya hazırlan. Öncelikli hedefin oraya gider gitmez, saati kaç dolardan ne iş yapılacağını saptamakdan ziyade vizeni alabilmek olsun, vizeni aldıktan sonra bu konular tekrar konuşulur. Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
ALBERTA
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Sayin excellans egitim tarafindan diger alternatifleri denemek icin University of Calgary ile iletisime gectim master programlari icin ama deadline larinda geciktigimi soylediler Fall semestari icin. Maddi bir sikinti yok egitim tarafinda fakat alternatifler kisitli sayin Excellans bunun disinda calgaryde de master yapilcacak baska bir universityde yok...
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Erti ben nakit olarak 20 bin tl bankada göstersem olur mu demiştim. Tabikide bir annemin üzerine ev var bir tane babamın üzerine ev var ve kira geliri var ve de araba var bunlar olan şeyler ... o yüzden belirtmedim yanlış anlaşıldı sanırım... Bu sefer yeterli olur mu peki ? babam 20 yıllık memur çalıştığı yerden dediğin gibi belge alıcağım düzenli maaşı olduğuna dair...maaş bodrosu farklı mı oluyor acaba ? birde 2 aylık döküm göstersem bankada yeterli olur mu illa 6ay olması şart mı banka hesap dökümü ile maaş bodrosu farklı şeyler sanırım ? tşk...
Kullanıcı avatarı
Erti

Kanada'da Eğitim

@yetonyali:

Evet, dediğin gibi oldu. Sen, "hesapta 20 bin tl göstersem yeterli mi" derken, diğer maddi birikimlerini sunacağından bahsetmediğin için ben de, Excellans da Kanada için ayırdığın tek birikimin bankadaki 20 bin ytl olduğunu varsaydık. Yani cevabımız öyle bir duruma yönelikti. Madem diğer birikimlerini de gösterebilecek durumdasın, o zaman problem yok. Babanın çalıştığı yerdeen alacağı, gelirini belirten belgeleri sunup, babanın sabit bir geliri olduğunı gösterdiğin sürece, bankadaki dökümün 2 aylık olmasının pek bir önemi yok. Maaş bordrosu ile banka hesap dökümü farklı şeyler. Banka hesap dökümünden kastedilen genelde; bankada alınan ve x tarihinden y tarihine kadar olan süreçte söz konusu hesaptaki para giriş çıkışını gösteren belgedir. Bunu bankadan talep edeceksin. Eğer hesabındaki tüm hareketlilikleri işlettiğin bir banka hesap cüzdanın varsa, onun bir fotokopisi de aynı işi görür. Maaş bordrosunu işe, babanın şirketi verecektir. O belge babanın son x ay içerisinde aldığı gelirlerin brüt ve net olarak dökümüdür ve şirketin muhasebe departmanı tarafından hazırlanır. Baabın aylık gelirini gösterme konusunda: Maaş bordrosu da olur; babanın şirketteki müdür, şef sıfatlı yetkili birinden alacağı ve net gelirini belirten bir mektup (şirketin antetli kağıdına olmak üzere) da olur. Sonuçta iki belge de, babanın aylık gelirini gösteriyor. Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da Eğitim

ALBERTA yazdı:Sayin excellans egitim tarafindan diger alternatifleri denemek icin University of Calgary ile iletisime gectim master programlari icin ama deadline larinda geciktigimi soylediler Fall semestari icin. Maddi bir sikinti yok egitim tarafinda fakat alternatifler kisitli sayin Excellans bunun disinda calgaryde de master yapilcacak baska bir universityde yok...
Sayın Alberta merhaba,
Peki Alberta olmak şartında mı ? sizin bu sorununuzda yani başka bir eyalet yakın bir eyalet seçmeniz yada seçim yapmanız zor mu sizin açınızdan ?
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Erti

Kanada'da Eğitim

@Alberta:
bizvekanada.com'un anasayfasinda yer alana egitim linkine tikladiginiznda alberta'daki collegelerin listesine ulasabilirsin. University College seviyesindeki okullarda master programlari vardir.

Alberta College of Art and Design
Athabasca University
Augustana University College
Canadian University College
Concordia University College of Alberta
DeVry Institute of Technology
Grande Prairie Regional College
Grant Mac Ewan Community College
Keyano College
The King's University College
Lakeland College
Lethbridge Community College
Loma Linda University
Medicine Hat College
Mount Royal College
Nazarene University College
Newman Theological College
Northern Alberta Institute of Technology
Northern Lakes College
Olds College
Red Deer College
St. Mary's College
Southern Alberta Institute of Technology
Taylor University College and Seminary
University of Alberta
University of Calgary
University of Lethbridge

Eger bu universitelerde aradigin program yok ya da beklentilerini karsilayamiyor ise, o zaman asagidaki linklerden, kriterlerina uyan okullar hakkinda daha detayli arastirma yapabilirsin:

www.educationplanner.ca (British Columbia eyaleti icin)
www.schoolfinder.com (Kanada geneli icin)
Kullanıcı avatarı
ALBERTA
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

sayin erti VERMIS OLDUGUN LINKLERDE"; sait
Mount royal Univ. gibi okullarda var ama bu okullarda master programlari varmi hakikaten?
Kullanıcı avatarı
Erti

Kanada'da Eğitim

@ALBERTA:

Yukarıda listelediğim okullarda master programları olup olmadığını anlamak için şu adımları takip etmek yeterli:

1- www.google.com adresine git.
2- arama kutucuğuna yukarıdaki üniversitelerden birinin ismi'ni yaz ve arat.
3- çıkan sonuçlarda üniversitenin resmi safyasını bul ve tıkla. (genelde arama sonuçlarının en tepesindekidir)
4- üniversitenin resmi internet sayfasında "programs" diye bir link olacak, ona tıkla ve üniversitenin sunduğu programları dereceleriyle birlikte gör.

bu şekilde yukarıdaki okulların master programları var mı yok mu öğrenebilirsin. bu kadar basit.
lazio
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Okunmamış mesaj gönderen lazio »

Sayın Excellans

Öncelikle böyle önemli bir iş için karşılık beklemeden bize yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Ben 5 yıldır özel dershanelerde öğretmenlik yapıyorum. Dişimden tırnağımdan arttırdıklarımla temmuz gibi dil kursuna gitmeyi planlıyorum. Yalnız kafamda o kadar fazla soru varki, kime sorsak farklı cevaplar alıyoruz, inanın kime güveneceğimi şaşırdım kaldım. Sorularımı cevaplayabilirseniz çom memnun olurum.

1. Ben İngilizce olarak başlangıç seviyesinin üzerindeyim. Ortalama kaç aylık bir dil eğitimiyle çok iyi bir ingilizceye sahip olabilirim? (çok iyiden kastım herhangi bir ingilizce kitabı okuduğum yada filmi izlediğim zaman anlamayı kastediyorum)

2. Dil eğitimi için hangi dil okulunu, hangi şehirleri tavsiye edersiniz ?

3. Vancouver, Toronto gibi Asyalı dolmuş şehirlerdense Victoria, Ottawa gibi daha az göçmen almış şehirler dil öğrenimi için daha avantajlı olabilirlermi? "Ontario - Oakville" kasabası iyi bir alternatif olabilirmi?

4. Sizce Kanada yada Avustralya arasında dil öğrenimi açısından büyük farklılıklar varmıdır?

5. Hangi konaklama türünü tavsiye edersiniz? Hangisi daha ekonomik olmaktadır? Hangisi ingilizceyi geliştirmek açısında daha iyidir? Kanadalı bir ailenin yanında kalmanın büyük avantaj olacağını düşünüyorum. Siz nedersiniz?

6. En fazla 1 yıl kalmayı düşünüyorum, yaklaşık 20000 Kanada dolarım var. Bu para yeterli olurmu? Ayrıca herhangi bir işte çalışabilirim, geçici olacağı için ne iş olduğuda önemli değil.Bunların saatlik ücretleri hakkında bilgi verebilirmisiniz?

Şimdiden çok teşekkür ederim...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da Eğitim

lazio yazdı:Sayın Excellans

Öncelikle böyle önemli bir iş için karşılık beklemeden bize yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Ben 5 yıldır özel dershanelerde öğretmenlik yapıyorum. Dişimden tırnağımdan arttırdıklarımla temmuz gibi dil kursuna gitmeyi planlıyorum. Yalnız kafamda o kadar fazla soru varki, kime sorsak farklı cevaplar alıyoruz, inanın kime güveneceğimi şaşırdım kaldım. Sorularımı cevaplayabilirseniz çom memnun olurum.
1. Ben İngilizce olarak başlangıç seviyesinin üzerindeyim. Ortalama kaç aylık bir dil eğitimiyle çok iyi bir ingilizceye sahip olabilirim? (çok iyiden kastım herhangi bir ingilizce kitabı okuduğum yada filmi izlediğim zaman anlamayı kastediyorum)
2. Dil eğitimi için hangi dil okulunu, hangi şehirleri tavsiye edersiniz ?
3. Vancouver, Toronto gibi Asyalı dolmuş şehirlerdense Victoria, Ottawa gibi daha az göçmen almış şehirler dil öğrenimi için daha avantajlı olabilirlermi? "Ontario - Oakville" kasabası iyi bir alternatif olabilirmi?
4. Sizce Kanada yada Avustralya arasında dil öğrenimi açısından büyük farklılıklar varmıdır?
5. Hangi konaklama türünü tavsiye edersiniz? Hangisi daha ekonomik olmaktadır? Hangisi ingilizceyi geliştirmek açısında daha iyidir? Kanadalı bir ailenin yanında kalmanın büyük avantaj olacağını düşünüyorum. Siz nedersiniz?
6. En fazla 1 yıl kalmayı düşünüyorum, yaklaşık 20000 Kanada dolarım var. Bu para yeterli olurmu? Ayrıca herhangi bir işte çalışabilirim, geçici olacağı için ne iş olduğuda önemli değil.Bunların saatlik ücretleri hakkında bilgi verebilirmisiniz?
Şimdiden çok teşekkür ederim...
Sayın Lazio merhaba,
Öncelikle hoşgeldiniz, biz teşekkür ederiz. Sizin sıralamanızla hızlı hızlı gidelim..
1- Şimdi bu konu sizinde takdir edeceğiniz üzere direk kişi ile alakalıdır. Hatta sizin örneklerinizden gidersek İngilizce kitap vardır, yine ingilizce kitap vardır.. Ama genel bir süre ele alacak olursak alt yapısıda en azından dil içindeki zamanları bilen bir kişi ise, sahip olduğu yapı + alacağı eğitim + eğitim harici sosyalliği ile 6. aydan sonra yine sizin tabirinizle kitap okuyabilir, istediği filmi seyredip anlayabilir.
2- 3 Bu sorunuzda da maddiyat ön plana çıkıyor, durumunuzu net bilmemekle Türk öğrenciler tarafından beğenilen malum BC ve Toronto bazlı okullar olacaktır. Ama yine 3. sorunuzuda buraya bağlıyarak burada şu gerçek var. Koskoca ülkede sadece bu iki şehir mi? dil öğretiyor. Yada bunlar öğretiyor diğerleri öğretmiyorlar mı? Tabiki hayır!.. Sadece bunun nedeni Okul danışmanlarının bu iki şehirdeki okullara yıllardır agırlık vermelerinden kaynaklanan ve bunun sonucunda da öğrenci olmuşların deneyimlerini daha çok bu iki şehir üzerinden paylaşmalarından doğmuştur. Yani basit bir google araması yaptıgınızda '' Kanada'da dil eğitimi, ingilizce vs '' Karşınıza buram buram Vancouver ve Toronto okulları ve bunları açıkcası satmaya ugrasan şirketler ve danışmanlar çıkacaktır. Bunun nedeni de tabiki tamamen duygusal!!! anlamda olduğu içindir diyelim......
Ve az göçmen ( Az Türk) almış şehirler konusunda haklısınız diyebilirim. Çünkü bu tür şehirlerde eğitim ve eğitim sonrası eğitim alıyormuşsunuz gibi olacak yaşamınız. Okul bittiğinde yada daha okulun içindeyken '' Kanka, derse geç kalıyorum çıkışta paslaşırız'' diyaloglarına maruz kalmadan direkt hedefiniz ne ise ona adapte olmuş bir şekilde zorluğuyla beraber aslında getireceği artıları kazanmış olursunuz. Oakville'de uzun uzadıya kalmama rağmen güzel kasaba olarakda adlandıramayacağımız bir şehirdir. Burada sincap cenneti diye lakabı vardır, Türk'lerde vardır tabiki ama geniş arazi üzerinde oluşu vs bu yönden sizi etkilemez. Burada seçim yaparken Oakville 'de hangi okul ? buna dikkat etmek gerek. Bunada aslında şöyle yapılandırmak gerek; Okul bana ekstra neler sunuyor ? Okul ile Downtown - Merkez uzaklığı ne ? Okul merkeze uzak ise yine google -map imdadımıza yetişsin hemen etrafına bakalım, ne var ne yok ihtiyaçlarıma okul çevresi cevap verecekmi? bu sosyal ve yaşam gerekliliklerini de netleştirdikten sonra eğitim detayına bakılmalı günde, haftada kaç saat ders var, eğitim harici aktivasyonları var mı? ben bunlara dahil olabiliyormuyum vs vs gibi..
4- Yine Avustralya'da hiç bulunmadan şunu kesinlikle söyleyebilirim. Kanada'da Ingiliz- Amerikan karışımı ingilizce öğrenirsiniz. Avustralya'da gerçek ingiliz ingilizcesi...sanırım azda olsa farkı anladınız.
5- İlk 3 ay kesinlikle aile derim. Ve aile ile sorun yaşamıyorsanızda devam edin derim. Unutmayın kapı kapıyı açar..Ama aile ile sorun yaşadınız yada siz kendinizi geliştirdiniz o zaman tabiki kendinize ait bir yere geçmenizi tavsiye ederim.
6- Sayın Lazio, okul masrafı hariç bu rakamı düşünüyor iseniz tabiki yeterlidir. İş konusunda da yine çok genel bir soru ama tabandan tavana bir rakam vermek gerekirse saatlik : 8.00 cad ile 14.00 cad arası öğrenciyken bulabileceğiniz işler olabilir. Süpriz olursa bu rakam 17.00,19.00'a çıkabilir...
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Erti

Kanada'da Eğitim

@Lazio:
Excellans'a genel anlamda katıldığımı söylemek isterim. Fakat bazı konularda ekleme yapmak istiyorum.

1- Tamamen senin çabana bağlı. Benim önerim 6 ay ila 1 yıl arası.

2 ve 3 - Çok yaygın ve yanlış bir düşünce. Kanada'da doğmuş ve eğitim almış biri, hangi milletten olursa olsun İngilizce'yi, anadili İngilizce olandan farksız yani aksansız konuşur. Etrafta göreceğiniz her Asyalı da İngilzce'yi kötü konuşmaz. Önemli olan sizin, sürekli okul arkadaşlarınızla ya da İngilizce'yi sizin gibi ikinci dil olarak kullanan insanlardan ziyade oranın yerleşikleriyle diyaloğa girme çabanızdır. Çünkü sırf beyaz Kanada'lının çok olduğu ortamda İngilizce öğrenmek için ufak yerlere gidip de sosyal beklentilerine karşılık alamayıp, sıkılıp, bunalanlar bilirim. Bu yüzden önerim büyük şehilerdir. En azından sosyal beklentilerinizi karşılama ihtimalleri daha fazla. Zaten büyük şehirlerde geçireceğiniz belirli bir zamandan sonra kimin yabancı kimin yerleşik olduğunu hal ve tavırlarından anlayacak konuma gelip, muhattabınızı siz belirleyebileceksiniz.

4- Vardır. Avustralya, Kanada göçmen yoğunluğu bakımından büyük benzerlik gösterir. Kanada'da bahsi geçen Asyalılar, şunlar bunlar bir o kadar Avustralya'da vardır. Yalnız, Avustralya, öğrencilere çalışma izni sağlama konusunda ve de sıcak iklim konusunda daha cömerttir. Avustralya/Yeni Zelanda'da konuşulan İngilizce tonlama açısından her ne kadar İngilizce İngilizce'sine benzese de, değildir. Bana göre kulağa da gayet kötü gelen bir İngilizce'dir. 1 senedir Avustralya'lı ve Yeni Zelanda'lılarla birlikte yaşıyorum, halen konuşmalarını anlamakta güçlük çektiğim durumlar oluyor. Gerçek İngilizce'nin konuşulduğu tek bölge, farklı aksanlarla da olsa Birleşik Krallık üllkeleridir. Seni etkilemek istemem ama İngilizce öğrenmek için Kanada ve Avustralya gibi iki seçenek sunulsa, tercihimi Kanada'dan yana kullanırım.

5- İlk birkaç ay aile ile başlayıp, ardından ihtiyacınıza göre konaklamanızı kendiniz seçmenizi salık veririm. Yalnız Kanada'lı aile isterseniz, önceden kriterlerinizi iyi belirtin ki, size aileyi ayarlayacak olan kurum doğru aileyi seçebilsin.

6- Kaba hesapla; yıllık eğitim 10.000 dolar diyelim. Aylık 1000 dolar konaklama ve yaşam harcamalarıyla ortaya toplam 22.000 dolarlık bir tutar çıkıyor. Siz bu rakamı tutturabilir hatta ekstra durumlar için de maddi birikiminiz olduğunu ya da nakte çevrilebilecek malvarlığınız olduğunu kanıtlarsanız bir problem olmaz kanaatindeyim.

Kolay gelsin.
lazio
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Excellans, Erti vaktinizi ayırıp sorularımı cevapladığınız için çok teşekkür ederim. Ben şimdilik dil okuluna 6 aylık başvuruda bulunmayı düşünüyorum. Ondan sonra maddi durum ve ingilizce seviyeme göre gerekirse biraz daha kalmayı düşünüyorum. Soru soruyu türetiyor bu gibi durumlarda, tekrar yardımınızı istiycem :)

1- Orada bulunan/bulunmuş insanlar olarak tavsiye edeceğiniz dil okulları hangileridir?
2- Aile yanı konaklamada, aile seçiminde özellikle dikkat etmemiz gereken noktalar nelerdir?
3- 6 aylık dil eğitiminden sonra kursa devam etmek istersek, Kanada da vizeyi uzatma imkanı olurmu?
4- Oakvill deki "Bronte Language Centre Canada" okulu başvurmak istediğim bir kaç okuldan biriydi. Okul hakkında bilginiz varmıdır? http://www.brontelanguagecentre.com
5- Ayrıca çok merak ettiğim birşey var. İlk derslerde ingilizcesi çok kötü olan öğrencilere nasıl ders anlatılıyor? Sonuçta kelime, gramer, vs anlamında insan çok zayıfsa o dilde anlatılan dersi nasıl anlayabilir?

Şimdiden çok teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
Erti

Kanada'da Eğitim

@lazio:

1) Vancouver ve Toronto'da bulunan PLI (Pacific Language Institute) en pahali ozel dil okulu olmasina ragmen, egitimi en kaliteli olandir. Bunun haricinde Global Village, ILAC, LSI okullarini da dusunebilirsin. Ufak yerlerdeki dil okullari hakkinda bilgim yok.

2) Evde hayvan ve cocuk olmasi seni rahatsiz eder mi/ Tercih ettigin yemekler ile onlarin gunluk ogunleri ortusuyor mu (bazi aileler vejeteryandir, bazilari dana ile domuz eti yemez vs...) / Evde kalan ogrenciler ile ailenin iletisimi nasil (bazilari bu isi parasi icin yapip, ogrencileri kendilerine ayrilan alanda ayrilmamaya tembihliyorlar. / Ailenin gece eve giris cikis saati konusunda kisitlama var mi / Onlardan ucretiyle talep ettiginiz tum servisler karsilaniyor mu? (x ogun yemek, tv, internet, ozel banyo gibi)

3) Mumkun.

4)Bilgim yok.

5)Ilk birkac seviyeye kadar sadece comunication skills dersleri verilir. Bu derslerde kullanilan materyaller bol gorselle destekli olup, seviyesi dusuk ogrencilerin ingilizcenin temellerini kolayca ogrenmesini saglar. Kendini nasil takdim edersin, gundelik ihtiyac cumleleri nasil soylenir gibi... Communication Skills seviyeleri bitince, spesifik siniflar secebilirsiniz.

Kolay gelsin.
lazio
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Biraz konu dışında olucak ama yazılabilecek en iyi yerin burası olduğunu düşündüğümden yazıyorum. Amerikan ingilizcesi ile Birleşik Krallık ingilizcesi birbirlerinden aksan dışında çok farklılarmıdır? (Yanlış biliyorsam lütfen düzeltin) Dünyada ve Türkiye'de çoğunlukla Amerikan ingilzicesi konuşulduğunu biliyorum, o zaman İngiltere'de dil eğitimi alan bir insan Türkiye'de çok zorluk çekermi? Dil öğrenimi açısından İngiltere alternatifi Kanada'dan dahamı iyidir? İngilizceyi büyük çoğunlukla Türkiye'de kullanacak biri olacağım, hangi ülkede dil eğitimini önerirsiniz? Bir arkadaşım İngiltere'de (Cambridge'de) dil eğitimi aldı ev Amerikan dizi ev filmlerini anlamakta sıkıntı yaşadığını söyledi. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. Şimdiden teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da Eğitim

lazio yazdı:Biraz konu dışında olucak ama yazılabilecek en iyi yerin burası olduğunu düşündüğümden yazıyorum. Amerikan ingilizcesi ile Birleşik Krallık ingilizcesi birbirlerinden aksan dışında çok farklılarmıdır? (Yanlış biliyorsam lütfen düzeltin) Dünyada ve Türkiye'de çoğunlukla Amerikan ingilzicesi konuşulduğunu biliyorum, o zaman İngiltere'de dil eğitimi alan bir insan Türkiye'de çok zorluk çekermi? Dil öğrenimi açısından İngiltere alternatifi Kanada'dan dahamı iyidir? İngilizceyi büyük çoğunlukla Türkiye'de kullanacak biri olacağım, hangi ülkede dil eğitimini önerirsiniz? Bir arkadaşım İngiltere'de (Cambridge'de) dil eğitimi aldı ev Amerikan dizi ev filmlerini anlamakta sıkıntı yaşadığını söyledi. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. Şimdiden teşekkürler...
Sayın Lazio merhaba,
İki ülke bazlı dil kullanımında fark vardır. Ama bu fark pronounce- telafuz farkını daha çok hissettirir. Yani temelde aynı olan yapının kullanım sırasında değişkenliği vardır sesleme, tonlama, vurgulama, kaydırma ve bazı kelimelerdeki bunlar 100'ü geçmez değişkenlikler vardır. Ama Cambridge'de dil eğitimi alan bir kişininde Amerikan tabanlı dizi yada filmleri anlamaması yada zorluk çekmesi kusura bakmayın direkt o şahsın dil bilgisiyle alakalıdır. Biri kelimeleri taneler diğer dil ise kelimeleri cümle içinde yuvarlar aslında direkt en önemli farkı budur. Aradaki farkıda isterseniz ve mümkünatı var ise şöyle çok daha güzel anlayacaksınız. Bir BBC açın birde CNN biraz birini dinleyin biraz birini spikerlerin bile konuşmalarından esasta farklılıgın ne olduğunu sizde fark edeceksiniz.

Şimdi diğer konu Kanada'da mı Ingilizce eğitimi ? Ingiltere'de mi Ingilizce eğitimi ? Bana sorar iseniz tabiki İngiltere'de ingilizce eğitimi derim. Ama burada seçimi öğrenci arkadaşlar yada dil eğitimi ihtiyacı duyan vatandaşlarımız genelde Kanada seçimini belki bir göçmenlik geçişi, belki bir mesleki kazanım olarak adım gördükleri içinde daha çok tercih ediyorlar. Ve tabiki Kanada'da dil eğitimi veren öğrenim kurumlarının çok olmasıda etken sonuçta Kanada devleti öğrenci ve eğitim trafiğinden hatırı sayılır bir kazanç elde etmekte. Ingiltere'de eğitim sanırım biraz da pahalı yaşam vs şartları olarakda. Ama yine Kanada'da yaşayan biri olarak eğitim alınıp ülkemizde yaşanılacaksa Ingiltere'de alınacak bir eğitim çok çok daha başarılı, ciddi bir kazanım olacaktır. Ve şu şansıda yakalamış olacaksınız eğer seçiminiz bu yönde olursa İngiliz ingilizcesi alt yapısı ile kendiniz Amerikan ingilizcesi konuşma bunu yakalama şansınızda var.

Ayrıca şunu belirtmekte fayda var Kanada'da verilen ingilizce eğitimi Amerikan ingilizcesi değildir. Bunuda ayrıca vurgulayalım.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'da Eğitim

GENEL:
Sayın üyelerimiz ve misafirlerimiz, FORUM sayfamızda ve Konu başlıklarının üstünde bulunan '' 3 Boyutlu Dünya '' ikonu sitemizi ziyaret edenlerin online bulundukları ülkeleri ve takibi için kullanılmaktadır. Bu yüzden bu bir REKLAM BANNER'ı değildir, tıklamanıza gerek yoktur!!

Gösterdiğiniz ilgi ve alaka için teşekkürler
Saygılarımızla,

lazio
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Sayın Excellans

Vakit ayırıp görüşlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
ALBERTA
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da Eğitim

Merhaba Sayin Excellans su ana dek herhangi bir olumlu gelisme olmadi maalesef ve dogal olarakta gitmekten baska bir secenkte gozukmuyor gibi...

“KANADA'DA EĞİTİM” sayfasına dön