''KANADA 149.000 İNŞAAT İŞÇİSİ ALACAK'' HABERİNİ YAYANLAR !!

Sizlere Kanada ve Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanada vize çeşitleri hakkında yardımcı olacak en dürüst ve en yararlı adrestir

Okunmamış mesajGönderen Excellans » Mayıs 1st, 2010, 4:15 am

İstanbul Valiliğinden Uyarı!!!

(20 Aralık 2004) Valilik, Türkiye İş Kurumu Bolu İl Müdürlüğü’nün 15/12/2004 tarih ve 2678 sayılı yazı ekinde Genel Müdürlüğün tespit ettiği Kan-Da Ltd. Şti tarafından Kanada'ya göçmen olarak götürmek vaadiyle vatandaşlardan para topladığı ve bu konuda vatandaşların mağdur duruma düşmemeleri konusunda Valiliğimize gönderilen basın duyurusunu açıklayarak vatandaşları uyardı.

Valiliğin açıklaması şöyle; "2004 Haziran Ayında, 2010 yılında Kış Olimpiyatları tesislerinin inşasında çalıştırmak üzere ikibin marangoz olmak üzere toplam dörtbin Türk vatandaşının Kanada'ya gidebileceklerine dair haberlerin medyanın gündemini oluşturması nedeni ile, İstanbul İl Müdürlüğü’nce yapılan araştırmada anılan şirketin; Taksim Tarlabaşı Cad. No:44 Taksim/İSTANBUL (Taksim girişinde Karton Otel Yanı Semir veya Semiramis Tic. Tel: 0-212-297 39 71-72-73) adresinde faaliyet gösterdikleri ve KAN-DA Ltd. Şti.(New Life İmmigration Services) adı altında şirket yetkilisi Levent SEMİRAMİS'in Kanada Konsolosluğu işlemlerini yürüttüğü ve birkaç kişiye göçmen statüsü adı altında işlem yapıldığının gözlemlendiği belirtilmiş ve Kanada'ya göçmen olarak götürmek vaadiyle vatandaşlarımızdan para topladığı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü'nün 03.12.2004 tarih ve 20390 sayılı yazısından anlaşılmıştır. Bu nedenle, vatandaşlarımızın işçi simsarlarınca dolandırılmaması ve mağduriyetlerinin önlenmesi açısından, Türkiye İş Kurumunun izni ve bilgili dışında yasal olmayan yollardan yurtdışına işçi götürmek isteyen KAN-DA Ltd. Şirketi (New Life İmmigration Services) ve yetkilisi Levent SEMİRAMİS adlı şahsa itibar etmemeleri ve herhangi bir ödeme yapmamaları kendi menfaatlerine olacaktır."

----!!!YORUMSUZ!!!-----

Biz ve Kanada ekibi, her zaman sizler için doğrunun ve dürüstün arkasında olacaktır.

Saygılar,
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

admin@bizvekanada.com
www.bizvekanada.com www.kanadavebiz.com www.blog.bizvekanada.com www.forum.bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin

''KANADA 149.000 İNŞAAT İŞÇİSİ ALACAK'' HABERİNİ YAYANLA

Okunmamış mesajGönderen Istanbullu » Mayıs 1st, 2010, 4:33 am

Herkese ve özellikle excellans babaya hürmetler selamlar, diğer forumdan beri yaklaşık 6 aydır yazdıklarınızı, anlattıklarınızı okuyorum takip ediyorum. Bende kanadada nunavutta'de yaşıyorum dükkanım var. Inanın keşke 4 sene evvel nerdeydi bu adam deyip duruyoruz bazen evimizde hanımla beraber. Yani herşeyi takip edip herkesin peşinde doğruyu açıklayıp yalan yada sahte olanları siz böyle vurguladıkça inanın binlerce helal ve dua alıyorsunuzdur. Korkarımki bu çevreler yakında sizi sıkıştırmaya başlarlar nede olsa önlerine yavaş yavaş bir dogrular gerçekler duvarı cıkartan biri var. Akıllarında sadece para kazanmak ve ihtyaçı olanlarıda resmen yolunacak kaz gibi görmeyi hedef edinmişlerle inşallah başedebilir daha bir çok vatandaşımızı gencimizi bu konularada aydınlatırsınız..

Bizlerin elinden sadece allah razı olsun geliyor ama bu dualarda size yardım edecektir, yolun açık olsun kardeşim(Yaşınızı bilmiyorum mazur gör)

Istanbullu
Istanbullu
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesajGönderen Excellans » Mayıs 1st, 2010, 6:23 am

Sayın Istanbul'lu
Merhaba, teşekkürler yorumunuz için.

Saygılar,
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

admin@bizvekanada.com
www.bizvekanada.com www.kanadavebiz.com www.blog.bizvekanada.com www.forum.bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin

Okunmamış mesajGönderen mariposa2009 » Mayıs 2nd, 2010, 10:39 am

Merhaba Excellans.
Biz de bahsedilen beyefendinin ellerinden kıl payı kurtulduk :)) Gerçi bizimki bu işçi alımı hakında değildi ama benzer bir durum. Allah herkesi kötülerden korusun.
Iyi ki varsınız. :)
Kullanıcı avatarı
mariposa2009
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesajGönderen Excellans » Mayıs 2nd, 2010, 1:42 pm

mariposa2009 yazdı:Merhaba Excellans.
Biz de bahsedilen beyefendinin ellerinden kıl payı kurtulduk :)) Gerçi bizimki bu işçi alımı hakında değildi ama benzer bir durum. Allah herkesi kötülerden korusun.
Iyi ki varsınız. :)

Sayın Mariposa2009,
Merhaba, artık biz sadece uyarmak durumundayız yapacak başka birşey yok haklısınız, hatta geçen bu yazıyı post ettiğimizden sonra bir üyemiz aynı kişi, aynı şirketin başka bir sene içinde de ''4800 dolara Kanada'da göçmenlik'' adı altında bir anonsunu bizlere yollamıştı. Her sektörde her alanda yada hayatın her anında olduğu gibi böyle kişiler hep var yada olacaklar. Bizlere sadece biraz daha ayrıntılı ve detaylı inceleme ile yaşamak ve karar vermek kalıyor.
Tekrar teşekkürler temenniniz için
Saygılar,
Saygılarımızla,

admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin

Okunmamış mesajGönderen Excellans » Haziran 10th, 2010, 11:38 am

GENEL:
Sayın üyelerimiz ve misafirlerimiz, FORUM sayfamızda ve Konu başlıklarının üstünde bulunan '' 3 Boyutlu Dünya '' ikonu sitemizi ziyaret edenlerin online bulundukları ülkeleri ve takibi için kullanılmaktadır. Bu yüzden bu bir REKLAM BANNER'ı değildir, tıklamanıza gerek yoktur!!

Gösterdiğiniz ilgi ve alaka için teşekkürler
Saygılarımızla,

admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin

Okunmamış mesajGönderen can adali » Aralık 23rd, 2010, 7:16 pm

Bugunlerde Simitkokusu ve KanadayaGidiyorum Yahoo gruplarinda adi gecen kisi ile ilgili cok hararetli tartismalar ve suclamalar var. Bu kisinin Kanadadaki ortaklari goc,menlik islemlerinde yaptigi sahtekarliktan yakalaninca Bu isten agzi yananlar bir bir ortaya cikmaya basladi.
can adali
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesajGönderen Excellans » Aralık 24th, 2010, 4:51 am

Sayın Can adalı merhaba,
Biz ilgili konuda yaklaşık 1 senedir elimizden geldiği kadar üyelerimizi uyarıyoruz. Ama görüyoruzki ne yazıkki hala insanlarımız demekki yeterli araştırma yapmadan verilen vaatlerin peşinden koşmaya devam ediyorlar..
Yazık sadece yazık...
Bu ve bu gibi tipler yüzünden (Gün ışığına çıkmamış diğerleri ..) ne yazıkki Kanada vatandaşlık ve göçmenlik bakanlığının Türkiye ve Türk vatandaşlarına bakış ve plan organizasyonu değişicektir. Ve herşey dahada detaylandırılıp tabiri yerinde ise başvurularda kılı kırk yarılacak durumlar gerçekleşecektir. Bir kaç insanın ticaret ve para simsarlığı ne yazıkki suçsuz, hayalleri olan hedefleri olan belkide geleceklerini kurmak isteyen insanlara mal olacaktır.
Saygılarımızla,

admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin

Okunmamış mesajGönderen erdincburuc » Aralık 25th, 2010, 5:41 am

levent semiramis dolandırdı....
ARKADASLAR LEVENT SEMİRAMİS DENEN KİSİ 2006 YILINDA KIZKARDESIMI VE AİLESİNİ BENİ KANADAYA GÖNDERECEGIM DIYE HESABINI YAPAMADIGIMIZ ÖDEMELER YAPARAK BİZE 2006 YILINDA MÜRACATIMIZDA KIZKARDESIM ICIN 6 AY ICINDE ESINLE COCUGUNLA BERABER GÖNDERIRIM DEYIP 5 YIL BOYUNCA HA BUGUN HA YARIN YOK HASTAYIM YOK KARIM HASTA YOK TATIL YOK KRIZ YOK DEPREM DIYEREK BIR AİLEYI BURDA MAHVETTİ BU AİLE BENIM KIZKARDESIM VE BENDE BIR MIKTAR PARA KAPTIRDIM SONRA BEN BU PARAMI GERI ALAMADIM.KIZKARDESIM DE YAKLASIK 20000 DOLAR A YAKIN PARA VE BU SÜRE ICERISINDE ISTEDIGI EVRAKLAR ISTA PASAPORTLARIN UZANMASI YOK INGILIZCE SINAVLAR VS ÖDENEN PARALARIN HATTI VAR HESABI YOK.BU ARADA BEN BU PARALARI YAKLASIK 1 YILDIR EN SONDA HERGUN OLMAK SARTIYLA 3 AYDIR ARIYORUM ARTIK SINIRLERIM BOZUK YOK BUGUN YARIN ÖDEME YAPACAGIZ YOK KONSOLOSLUK TATIL YOK IMZALAMADI YOK EKSIK EVRAK YANI ÖMRÜNÜZ TÜKENIYOR.KISACASI BEN BU ADAM TARAFINDAN MAGDUR OLAN HERKESI BENIMLE KONTAK KURMAYA CAGIRIYORUM VE BU ADAMI CUMHURIYET BASSAVCILIGINA SIKAYET ETMEK ICIN BIRLIK OLMAYA DAVET EDIYORUM.BURDAN BUTUN MAGDURLARA SESLENIYORUM.BENIM BU YAZIMI OKUYORSANIZ düzenlendi ADRESINE YAZINIZ VE SAVCILIGA GITMEK ÜZERE GÜN TAYIN EDELIM BU ADAMI SACVILIGA VERELIM....
En son Excellans tarafından Aralık 25th, 2010, 11:19 am tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Sebep: Şahsi websayfası linki!
erdincburuc
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesajGönderen erdincburuc » Aralık 25th, 2010, 5:42 am

ADARSALIH
arkadaşlar ben geçen yıl ocak ayında kanda ltd şti yani levent semiramis isimli kişiye kanadaya gitmek için müracatta bulundum mürcat sırasında 8 haftada onay geleceğini 45 gündede vizemin geleceğini söyledi bende buna mütakip olarak toplam 4000 kanada doları 1180 amerikan doları verdim 6000 kanada dolarıda vizem çıktığında verecektim sözleşmemiz bu şekilde idi dediği süre içinde hiçbir işlem yapılamadı kaza yapmış ayağı kırılmış onun için bir iki aaylık gecikme oldu dedik bu arada biz kesin kanadaya gideceğiz diye işi bıraktık yolculuğa hazırlandık ve günleri günleri takip etti ve biz bu yılın mart ayına kadar gidemedik bize sürekli dosya onaylandı kuryede yarın gelecek haftaya gelecek diye oyaladılar bizde biraz işin üstüne biraz fazla düşünce kanadaya işci olarak gönderemiyeceğini ancak göçmen olarak gönderebileceğini söyledi bizden yeniden para istedi ya para verin yada paranızı alın dedi artık o kişiye güvenerek yeniden para vermem mümkün değildi paramızı istedik hemen yollarım dedi ve tam iki aydır parayı parça parça ödedi 500 amerikan dolarımıda kesti işi bıraktım pasaport çıkarttım tercünama para verdim 5 defa istanbula randevuya gittim işten ve yaptığım masraflardan benim zararım telafi edilemiyecek boyutta bundan böyle bu levent semiramis denilen kişiye kesinlikle itibar etmeyin yada elinden göndereceği süreye ilişkin mutlaka sözleşme imzalatın değilse benim başıma gelenler sizinde başınıza gelir ben yandım işimden paramdan oldum sizler madur olmayın kesinlikle nezeman göndereceğine dair tazminatlı sözleşme imzalatın
kanadaya gideceğim diye heyecanlanıp hemen paraları vermeyin ipin ucu levent semiramisin eline geçince çok beklersiniz tanıdığım 5 yıldır para yatırıpta gidemiyenler var kan-da ltd şti kesinlikle yalan makinasıdır.
erdincburuc
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesajGönderen erdincburuc » Aralık 25th, 2010, 5:43 am

Levent Semiramis adli kisinin Torontodaki abisiyle tanismis birisi olarak bu sahsin cok guvenilir olmadigini anlamak mumkun cunku abisi bile bu insandan nefretle bahsediyor. Benim yorumum bu tip insanlar her ulkede mevcut insan ve umut tacirleri ve bu insanlar daha oncede bahsettigim gibi buralara gelipte dogru bilgiyi paylasmayan vatandaslarimizin yalanlarini biraz daha susleyerek bu isi yurutuyorlar. Herhangi bir yasadisi konuma dusmemek icinde diger firmalarda dahil ilk basvuruda bir sozlesme imzalatiyorlar. Tek tarafli koruma amaciyla. bizler dogru ve guncel bilgileri lutfen daha fazla paylasalim. umarim ilgili avukati buldugunuzda sizin gibi dusunceye sahip insanlarinda katilimi icin burada yayinlarsiniz.

Simdiden kolay gelsin.
Gorusmek uzere.
erdincburuc
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesajGönderen erdincburuc » Aralık 25th, 2010, 5:43 am

Levent Semiramis etkili konusarak, kendini fahri konsolos yada Kanada hukumetinin gorevlendirdigi bir burokrat olarak gosterip insanlari inandiriyor ve ikna ediyor,
Bir arkadasima gonderdigi ilk okul mezunu insanlarin evraklarini gostermis, benden kacmaz ben ilk kul mezununu bile bir yolunu bulur yollarim demis.
Donadirdigi insanlar gonderdiginden daha fazla. Bagli oldugu avukatlik ofisi CBC de televizyona cikti, hollandalilari dolandirip sahte AEO yapmislar, umut avcilari, insanlarin masum isteklerinden rant saglayan umut avcilari, depremde ev soymak, yada yanginda hirsizlik yapmak, bunlarin yaptigida ayni sey.
Burada dil egitimi almak icin Levent Semiramis gibi dolandiriciya para kaptirmaya gerek yok, internet den dil okullarina ulasip kendinizde ayarlayabilirsiniz.
M.Turan
erdincburuc
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesajGönderen erdincburuc » Aralık 25th, 2010, 5:44 am

Anlattıklarina kanıp sakın Levent Semiramis e para kaptırmayın, Herşey sözde,
Parayi verdiğinizde herşey degişiyor, telefonlarınıza bile çıkmıyorlar, size sadece bekleyin sistem açılacak diyorlar, fakat süre yok.
ben 3 yıldır bekliyorum ne beklediğimde belli değil. Vazgeçtim geri ödeme yapın dedim onada cevap yok.
Aydın.
erdincburuc
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesajGönderen erdincburuc » Aralık 25th, 2010, 5:46 am

asagidaki linkde Levent Semiramis hakkinda dogru yazilmis bir haber goreceksiniz.

http://canadaturk.ca/index.php/guncel-y ... meyin.html

http://www.youtube.com/watch?v=SFpDlluyN1Y

Yukaridaki link ile CBC de cikan sahte is bulma skandalini,

en asagidaki linkde ise Levent semiramis in sahte okulu gorebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=hAsbrvnAKZY
En son erdincburuc tarafından Ocak 31st, 2011, 9:16 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
erdincburuc
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesajGönderen Excellans » Aralık 25th, 2010, 5:59 am

Sayın Erdinç bey merhaba,
Öncelikle yaşadıklarınız için çok geçmiş olsun. Serzenişinizde tamamen haklısınız, sizlerden ricamız sadece bu derdinizi ve yaşadıklarınızı diğer vatandaşlarımıza, üyelerimize uyarı şeklinde aktarmanızdır. Bahettiğiniz şahıslar hakkında Kanada resmi makamları adli takip başlatmıştır yakında yada ergeç zaten hak ettiklerini bulacaklardır.
Kanada ve Kanada hakkında herşeyi (Dürüstçe ve Açıkça) öğrenmek için sadece yapmanız gereken aramızda bulunmak bizlere katılmaktır. Tekrar yaşadıklarınız için geçmiş olsun dileriz.
Saygılarımızla,

admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin

Levent Semiramis denen sahtekar

Okunmamış mesajGönderen erdincburuc » Aralık 26th, 2010, 7:42 am

Valilik uyarmis ama Levent Semiramis denen sahtekar su anda o adresde degil, taksimdeki bina ona aitti, Cartoon otelin yanindaki binayi milyonlarca dolara satti, daha yukariya sehit muhtar caddesi, ege apartmani no:15/2 adresine tasindi.
Bizede en gec 12-15 ayda gidersiniz AEO yapicam isiniz hazir dedi, 3 seneyi gecti tik yok, ne zaman arasak, ya ofisde degil, ya hastanede, ya kanada tatil sistem acik degil, ya anasi hasta, ya babasi hasta, yanindaki sekreteride alistirmis yalanciliga, sistem acilmadi diyor, ne sistemiyse bu, sanki direk kanada devletine baglilar, vazgectik ver paramizi diyoruz onada cevap yok, en gec 15 ay sonra gidiyorsunuz dedi, bizde ona gore ayarladik islerimizi, pasaport cikar suresini uzat, harcanan paranin hakki hesabi yok, 3 sene sonra gondereceksen 3 sene de, ona gore ayarlariz kendimizi, neden en gec 15 ay sonra ordasin diyorsun sahtekar herif isimizden gucumuzden olduk, en kotusu gidicez diye ese dosta rezil kepaze olduk. Bu sahtekarin laflarina inanmayin. Kanada 149 bin kisi alacak die ilan veriyor sanki 149 bin kisiyi sadece Turkiyeden alacak dolandirici yalan makinasi.
erdincburuc
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesajGönderen erdincburuc » Ocak 5th, 2011, 3:48 am

http://www.youtube.com/watch?v=hAsbrvnAKZY
5 dakikanizi ayirip sahte okulun bos koridorlarini ve sonrasindaki slayt show da dolandirma tazgahinin nasil calistigini goreceksiniz.
Yukaridaki linkde Levent Semiramis tarafindan pazarlanan dil okulunu goreceksiniz, Levent Semiramis verdigi ilanlarda hem oku, hem calis, okul taksidi maasdan kesilecek, bir yil sonunda gocmen olmaya hak kazanacaksin gibi bir yigin vaad de bulunuyor. Buyrun link i seyredin, okul dedigi yer 30mkare bir ofis, gonderdigi kisileri nasil magdur ve ottada biraktigini kendi gozleriniz ile belgeleri ile gorun. Bu tur dolandiricilara para kaptirmayin, okulun web sitesinde hersey tamam, siniflar, ogretmenler hersey dusgun gorunuyor ama sinif diye gosterdikleri resimler bizdeki belediye kultur merkezi gibi konferans salonlari, ogretmenler ise baska okulun ogretmenleri. Kanadaya dil egitimi icin gitmek isteyen yada ugrasan insanlara bu mesaji yayin baska kisilerin bu ugurda cani yanmasin, dolandirilidiktan sonra ne oluyor gozlerinizle gorun. sizinle muhatab bile olmuyorlar, ortada birakip telefonlariniza bile cikmiyorlar. Git mahkemeye ver hakkini ara diyorlar demesi kolay, insani dov, hirpala sonra git doktora iyiles demek sizce adil birseymi. Sahtekarlar Kanada kanunlarindaki aciklardan faydalanarak sizi bilmediginiz tanimadiginiz bir ulkenin devleti ile basinizi belaya sokuyorlar, sonrasi ise husran giden yillar, paralar, bozulan saglik ve en kotusu kaybolan umutsuz bir gelecek
erdincburuc
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesajGönderen seerose » Ocak 17th, 2011, 1:02 am

Levent Semiramis bizide dolandırdı.2005 de başvuru yaptık 6 ay sonra gidersiniz dedi gerisi malum...Giden paralar çocuğunuzun rızkı nasıl böyle bir aptallık ettim,aklım nasılda tutuldu diye kendime çok kızdım.Birde ne zaman gidiyorsunuz diyen eş dost var tabii.Şükürki Kimin kim olduğu artık çok belli ama 2005 de hakkında yazılmış hiçbirşey yoktu.Benim gibi parasını ve daha kötüsü kendine güvenini kaybeden arkadaşlara sesleniyorum.Allah havale edin bu vicdansızı.Bu topraklarda yeyip içip , bu toprağın insanına bunu yapanı bu toprak kusar çünkü.Bu kadar beddua alan biri ibretlik olur elbet.
seerose
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesajGönderen sevsefa » Mayıs 26th, 2013, 1:04 pm

sayın istanbullu rumuzlu arkadasım,
bende kanada aılemle göcmen olarak gıtmek ıstıyorum.nasıl bır yol ızledınız nasıl yerlestınız.kanada ya dedıgınız gıbı dogru yol tercıh etmek gerekıyor art nıyetlı ınsan cok.konu yardımcı olursanız sevınırım.
tesekkurler.
saygılar...
sevsefa
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Dön ''KANADA 149.000 İŞÇİ ALACAK'' DİYE YAYGARA YARATAN KİŞİLERE ''BİZVEKANADA'' EKİBİNDEN BİR ANEKTOD!!

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir