Kanada'ya Sponsor başvuruları sonrasında itiraz hakkı

Kanada'ya göçmenlik kategorilerinden Sponsoring Your Family klasmanında sahip olunan verilen karara itiraz(Appeal) etme hakkında paylaşımlar yapacağız ve yine bu süreç içinde bulunan başvuru sahiplerinin deneyimlerini, sorularını,sorunlarını paylaşacağız. Kanada Sponsorluk başvurusu, itiraz süreci
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Merhabalar, Bu başlık altında Kanada'ya Spoonsorluk yolu ile göçmenlik klasmanında başvuru sahiplerinin kendileri hakkında verilen RED-Refusal kararına itiraz (Appeal) hakları üstünde paylaşımda bulunucağız ve yine bu süreçte olan üyelerimizinde deneyimlerini burada paylaştıracağız.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Lütfiye Kaya'nın sitemizde Soru/Cevap sayfamızdaki sorundan alıntıdır: Excellans lari sanirim sizi buldum cok aradim sizi gunlerdir sizi onceki siteden arayip durdum.benim size acile yardima ihtiyacim var.size sorunumu yazim hatirlarsiniz sanirim esim bekarken yurt disina gitmek icin kendisine verilen sahte pasaportlan yakalaniyor tunusta bunun uzerine turkiyede mahkeme olmus ve hakim ceza olarak 5 sene arsivli adli sicil kaydinin sabikali gorunecegi ve 5 sene sonunda kendiliginde silinecegi kararini vermis.ben esimlen yaklasik iki bucuk sene once evlendim ve basvurusu bir sene sonra sonuclandi ankarada esime evliliginize inaniyoruz ama sabikanizdan dolayi veremiyoruz cevabi verildi.onun uzerine ben burda itirazda bulundum avukat tutum itirazda bulunmama bir sene oldu arti esim turkiyede sabika icin itirazda bulundu ve verilen cezayi kaldirttti suan herhangibi bir sabika durumuda yok ben gelen arsivli adli sicil kaydinin tercumanini yaptirip avukata verdim.avukatta yasalara bakilinca gelme durumu yok dedi. insan haklari mahkemesine bas vurmustuk yaklasik 1 seneden fazla once nisan 26 sinda mahkememiz var suan 9 aylik hamileyim ben katilacam mahkemeye mahkemede ne sorulabilinir ne demem lazim nasil bir savunma sunmam lazim hic bir fikrim yok avukatin soyledigi sadece neden ulkene donup yasamak istemiyorsun esin neden sagte pasaport kullanmis sorularina iyi cevap ver diyor bana savunma sekli icin fikir verirmisiniz lutfen yardima ihtiyacim var sizden sabirsizliklan cevap bekliyorum.saygilar.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

admin yazdı:Sayın Lütfiye Kaya'nın sitemizde Soru/Cevap sayfamızdaki sorundan alıntıdır: Excellans lari sanirim sizi buldum cok aradim sizi gunlerdir sizi onceki siteden arayip durdum.benim size acile yardima ihtiyacim var.size sorunumu yazim hatirlarsiniz sanirim esim bekarken yurt disina gitmek icin kendisine verilen sahte pasaportlan yakalaniyor tunusta bunun uzerine turkiyede mahkeme olmus ve hakim ceza olarak 5 sene arsivli adli sicil kaydinin sabikali gorunecegi ve 5 sene sonunda kendiliginde silinecegi kararini vermis.ben esimlen yaklasik iki bucuk sene once evlendim ve basvurusu bir sene sonra sonuclandi ankarada esime evliliginize inaniyoruz ama sabikanizdan dolayi veremiyoruz cevabi verildi.onun uzerine ben burda itirazda bulundum avukat tutum itirazda bulunmama bir sene oldu arti esim turkiyede sabika icin itirazda bulundu ve verilen cezayi kaldirttti suan herhangibi bir sabika durumuda yok ben gelen arsivli adli sicil kaydinin tercumanini yaptirip avukata verdim.avukatta yasalara bakilinca gelme durumu yok dedi. insan haklari mahkemesine bas vurmustuk yaklasik 1 seneden fazla once nisan 26 sinda mahkememiz var suan 9 aylik hamileyim ben katilacam mahkemeye mahkemede ne sorulabilinir ne demem lazim nasil bir savunma sunmam lazim hic bir fikrim yok avukatin soyledigi sadece neden ulkene donup yasamak istemiyorsun esin neden sagte pasaport kullanmis sorularina iyi cevap ver diyor bana savunma sekli icin fikir verirmisiniz lutfen yardima ihtiyacim var sizden sabirsizliklan cevap bekliyorum.saygilar.
Sayın Lütfiye hanım merhaba,
Öncelikle sizin vasıtanız ile büyük bir uğraş sonrası sizin bu acil durumunuzdan üzüntü duyup buraya yönlendiren Sayın Kadir bey'e ve Sayın Akita'ya teşekkür ederiz.
Lütfiye hanım, şimdi size mahkemeden önce - mahkeme sırasında yapacaklarınızı detaylıca anlatacağım sizde hem mahkeme öncesi hemde mahkeme sırasında diye detaylandırdığım bu iki kısmı elinizden geldiği kadar harfi harfine uygulayacaksınız.
1-Mahkeme öncesi;
Eşinizin daha evvelden yani sizden evvel yaşadığı hayat, yaptıkları, iş deneyimleri vs vs hakkında güzelce detaylı bir fakat mutlaka ve mutlaka doğru bilgiyi temin ediniz. Bunu eşiniz size detaylarıyla anlatmalı ve sizde notlar alarak bunları not ediniz. Ne zaman nerde idi? Hangi işte ne kadar çalıştı? Eğitim düzeyi ? Okuduğu okullar okulların yılları? ve en önemli konu olan Eşinizin bu hataya düştüğü yıllardaki ekonomik ve ailesel durumu ve sonrasında sizin tanışma, ilişkiniz gelime süreci bunu onun ağzından siz dinleyecek ve notlarınızı alacaksınız
2- Mahkeme günü; Mutlaka ve mutlaka elinizden geldiği kadar sakin olmaya çalışacaksınız. Biraz rahatlamanız için o salonuda gözünüzde canlandırayım, karşınızda 3 adet karar hakimi bulunacak bunların ikisinin lehte oyu size yeterli olacak, yanınızda sizin avukatınız ve eğer Canada Immigration Center- gerek görmüşse kendi savunma personeli olacak, birde genelde normal personelden hem seyir şahidi hemde resmi şahid olur.Mahkeme başkanı dosyanın açılışını yapar (Ortada oturan başkandır) ve size yani avukatınıza savunmanız için sorularını sorar bunlar genelde prosedür sorularıdır. Bundan sonra diğer tarafa sorar ve sıra size gelir, size ilk önce Kanada'daki geçmişiniz, ne kadardır yaşadığınız? yerleştiğiniz yerler, işleriniz vs vs sorular sorulur ve anlatmanız istenir. Bu kısımlarda hiç laflarınızı ve kelimelerinizi uzatmayınız direk soru ne ise sadece onun cevabını veriniz.örnek : Merhaba, Lütfiye hanım, ne zamandan beri Kanada'da yaşıyorsunuz ? cevabınız sadece xxx tarihinden beri yaşıyorum gibi net olmalı....
Ve konu eşinize gelecektir, burada hakimler evliliğinizden önceki tanışmanızdan taki bu ana kadar yaşadıklarınızı soracaklar, işte bu anda görev size düşüyor yine çok uzatmadan ama bu evliliği sürdürebilmeniz için hem bir bayan olarak eşinize hemde çocuğunuz için babasına ihtiyacınız olduğunu ve bu hakkın çok adi suçlar haricinde yasalar karşısında dahi engellenemeyecegini vurgulamanız ve eşinizin daha evvelki 3-4-5 seneki yaptığı bu yanlışlık ve kandırılma sonucu hatanında ne Kanada Hükümeti onurunu zedeleyici nede Kanada Vatandaşlarının sahip olduğu düzen ve sorumluluğu bozucu yada etki edici bir durum olmadığını eşinizinde bu durum yüzünden ve böyle anılmaktan çok çok üzüldüğünü ve hatta yine gerekirse Kanada hükümetine birde özür- taahhütünde bulanabileceğinizi bildireceksiniz. Ve eşim ve ben vereceğiniz karar sonrası üzerimize düşen tüm sorumlulukları, yükümlülükleri alacağımızı ve yeni hayatımızda da bu çerçevede Kanada devleti onuruna yakışır bir şekilde ülkenizde yaşamımıza devam edeceğimizi hem kendim adıma hem eşim adıma hemde çocugumun babası adına bildiririm diyerek savunmanızı tamamlayacaksınız. Yabancı dil için sorun yaşarım diyorsanız merak etmeyiniz tercüman olacaktır. Lütfen mahkeme günü diye yazdıklarımı tekrar tekrar okuyun kafanızda hatta evde bunun denemesini yapın. Merak etmeyin mutlu haberinizi bekliyor olacağız burada!!
Yine merak ettiğiniz yada sormak istedikleriniz olursa yazarsınız.
Saygılar,
Saygılarımızla,

lkaya
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen lkaya »

cok ama cok tesekkur ederim inaninki avukattan daha cok bana yardimci oldunuz cok gerginim inaninki mahkeme beni tedirgin ediyor hayatimizi degistirexcek bir durum olacak hahkeme sonucu.size bir sorum daha olacak biz kurduz avukatta bunu bildiginden kurt oldugunuzdan ulkenizde yasadiginiz sorunlari anlat demisti bana sizce anlatmalimiyim anlatmam gerekirse nasil bir sekilde anlatmaliyim.allah sizin ve sizin gibi yardim sever kisilerin isini ras getirsin.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

lkaya yazdı:cok ama cok tesekkur ederim inaninki avukattan daha cok bana yardimci oldunuz cok gerginim inaninki mahkeme beni tedirgin ediyor hayatimizi degistirexcek bir durum olacak hahkeme sonucu.size bir sorum daha olacak biz kurduz avukatta bunu bildiginden kurt oldugunuzdan ulkenizde yasadiginiz sorunlari anlat demisti bana sizce anlatmalimiyim anlatmam gerekirse nasil bir sekilde anlatmaliyim.allah sizin ve sizin gibi yardim sever kisilerin isini ras getirsin.
Sayın L.Kaya,
Merhaba, merak etmeyiniz siz dediklerime odaklanınız. Bu arada diğer kültürel durumunuzdan ve bunun sorunlarından bahsetmeniz bu davada yerinde olmaz çünkü davanın konusu yaşanılan sorunlar değil, yani gereksiz yere kendinizi ve mahkeme heyetini başka taraflara yönlendirir ve onların kafasında karışıklık yaratırsınız ve bu sefer allah korusun eşinizi İltica etmek için vs durumuna sokarsınız. Hiç gerek yok bunlara, Konu çok açık belli, tüm şartları sağlayan bir başvuru sahibi adli sicil kaydından dolayı refuse edilmiş, bu başvuru sahibi bu adli sicil kaydından şuan yine temizlenmiş ve itiraz hakkını kullanıyor. Sizde bu konuda mahkeme heyetine açıklamalarınızla yardımcı oluyorsunuz. Durumu bu şekilde düşündüğünüz zaman herşey hem sizin için daha kolay olacak hemde mahkeme günü o stresi heyecanı en azından bastırabileceksiniz.
En son Excellans tarafından Nisan 22, 2010, 5:07 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Saygılarımızla,

lkaya
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

cok ama cok tesekkur ederim cevaplariniz icin.
lkaya
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

haddim olamyarak bir soru soracam size siz kimsiniz bu kadar ayrintiyi nasil biliyorsunuz meraktan soruyorum her cevabinizda sizi dahada merak ediyorum kim oldugunuzu.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

lkaya yazdı:haddim olamyarak bir soru soracam size siz kimsiniz bu kadar ayrintiyi nasil biliyorsunuz meraktan soruyorum her cevabinizda sizi dahada merak ediyorum kim oldugunuzu.
Sayın L.Kaya,
Merhaba, tabiki sizinde tahmin edeceğiniz üzere tüm detayı veremeyeceğim, ama kısaca tanımlar yada açıklarsak yardım edebilecek durumda olup yardıma ihtiyacı olanlara bilgi ve deneyimleri içinde elinden geldiği kadar yardım etmek ve insanlarının azda olsa aydınlanmalarında, bilgi sahibi olmalarında ve sonuçta ''Gurbet'' diye nitelendirdiğimiz bu ülkede gelecekken, gelirken ve geldikten sonra zorluk çekmemelerine mani olmaya çalışan bir Türk vatandaşı diyebiliriz.
Umarım tüm bu dertli süreciniz hayırlı bir sonuç ile biter ileride de bizde tanışma ihtimalimiz olursa yüz yüze bugünleri yad ederiz.
Saygılar,
Saygılarımızla,

lkaya
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

merhabalar excellans lari cok ama cok heyecanli ve endiseliyim.hem mahkeme hemde dogum icin dusunulen tarih ayni verildi.ne olacak inaninki cok ama cok merak ve endise icerisindeyim.esimlen gorusuyorum deediklerinizi sordum notlar aldim.beni tatmin etmeyen neden esiniz sagte pasaport kullandi neden ulkesinde kalmak istemedi sorularina dusundugum cevaolar benui tatmin etmiyor.aklimdaki cevaplar esim gazteden dolgun ucretli almanyay gonderilmek uzere elektirikci araniyor ilanini goruru ve kisilerlen gorusur.esimlen beraber 6 kisi bu sekilde dolandiriliyor.asil mesele neden neden ulkesinde yasamak yerine baska ulkede yasamak isteme sebebi bana son kez bu konu hakkinda fikir veririmisiniz.insallah bi sonraki yazismalarimizda iyi sonucu size yazarim tabi buyuk ihtimal 4 veye 5 gun sonra yazabilirim dedigim gibi mahkemeden hemen sonra hastaneye yatirilacam dogum icin.gorusmek uzere saygilar.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

lkaya yazdı:merhabalar excellans lari cok ama cok heyecanli ve endiseliyim.hem mahkeme hemde dogum icin dusunulen tarih ayni verildi.ne olacak inaninki cok ama cok merak ve endise icerisindeyim.esimlen gorusuyorum deediklerinizi sordum notlar aldim.beni tatmin etmeyen neden esiniz sagte pasaport kullandi neden ulkesinde kalmak istemedi sorularina dusundugum cevaolar benui tatmin etmiyor.aklimdaki cevaplar esim gazteden dolgun ucretli almanyay gonderilmek uzere elektirikci araniyor ilanini goruru ve kisilerlen gorusur.esimlen beraber 6 kisi bu sekilde dolandiriliyor.asil mesele neden neden ulkesinde yasamak yerine baska ulkede yasamak isteme sebebi bana son kez bu konu hakkinda fikir veririmisiniz.insallah bi sonraki yazismalarimizda iyi sonucu size yazarim tabi buyuk ihtimal 4 veye 5 gun sonra yazabilirim dedigim gibi mahkemeden hemen sonra hastaneye yatirilacam dogum icin.gorusmek uzere saygilar.
Sayın L.Kaya
Merhaba, zaten siz bana bile anlatırken sorunuzun cevabını veriyorsunuz :'' esim gazteden dolgun ucretli almanyay gonderilmek uzere elektirikci araniyor ilanini goruru ve kisilerlen gorusur.esimlen beraber 6 kisi bu sekilde dolandiriliyor''>>>CEVABINIZ BU OLACAK. Neden bu ülkede yaşamak istemiyor ? Dİye adınıza eşinize açılmış bir dava yok! Neden bu ülkede Yaşamak istemiyorsunuz diye EŞİNİZE SORULMUŞ BİR SORU YOK. Kendinizi boşu boşuna hala zora sokmaya ulaşıyorsunuz. Sizin davanız Eşiniz; eşinin sponsorluğuyla Oturum İzni hakkına başvurmuş, ve yapılan incelemede sabıka kaydındaki hal ve durum yüzünden REFUSE olmuş ve başvuru sahibi bu karara itiraz için dava açmış !! Şimdi bu davada siz nasıl karşı tarafa eşim ülkesinde yaşamak yerine başka ülkede vs vs diye kendinizi anlamsız bir çukurun içine sokuyorsunuz. Gayet basit ;
Eşin neden sahte pasaport kullandı ? Eşim sahte pasaport kullanmadı !! Bilgisi dahilinde olmadan eşim ve eşimle beraber 6 kişi yüksek iş geliri vaadiyle kandırıldı. Eşim kendisine verilen evrakların gerçek ve resmi olduğunu düşünerek daha iyi gelir ve kazanç sağlamak için bu dolandırıcı olduklarını sonradan öğrendiğimiz insanlar, şirket herneyse tanıştı ve bu suçu işlemiş gözüktü ve şimdide hiç bir cezası hiç bir adli sicili olmadığı için ve olayın üzerinden 5-7 yıl geçtiği için eşimin hakkı olan PR hakkının onaylanmasını istiyorum. Ektede sizlere eşimin devleti Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı ; Adli Sicil Genel Müdürlüğünün onaylı ARŞİV KAYITLI ADLİ SİCİL KAYDINI ibraz ediyorum..

Hepsi bu Lütfiye hanım,

Saygılar,
Saygılarımızla,

lkaya
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

haklisiniz kendi kendime sorunu buyutuyorum ama o kadar benim icin onemliki sacmaliyorum.dediklerinizi harfi harfi yerine getircem gerisi allaha kalmis hayirlisi neyse o olsun.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

lkaya yazdı:haklisiniz kendi kendime sorunu buyutuyorum ama o kadar benim icin onemliki sacmaliyorum.dediklerinizi harfi harfi yerine getircem gerisi allaha kalmis hayirlisi neyse o olsun.
Sayın L.Kaya,
Merhaba, evet durumunuz ve duygu durumunuz gerçekten zor, fakat çözüm ve sonuç yaratma sizin elinizde ve bu zorda gözükmüyor. Sadece dediklerimi uygulayın gerisi sizin istediği gibi sonuçlanacaktır. Yani kalkıpta siz durumu başka ülkede yaşamak için sahteciliğe başvurdu vesaire gibi bir duruma sokarsanız davanızı alırsınız olan konusundan çok çok farklı konulara taşır ve gereksiz yere süreyi sonu belli olmayan bir sürece itersiniz. Umarım bu uyarımı dikkate alırsınız.
Saygılar,
Saygılarımızla,

lkaya
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

merhabalar exsellansn lari bir mucizemi degil iki mucize oldu 26.04.2010 te.bebegim dogdu mahkemeye gidecegim sabah dogumdan dolayi gidemedim tabi.benim yerime enistem hastane kagidini alip gitti mahkemeye tarihi uzatma dusuncesiylen ama bekledigimiz olmadi mahkmede hic bise sorulmamis kimseye sadece hastane kagidini bakilarak kabul edildi cevabi verilmis inanilmaz iki haber ayni gun aldim.allah herkese boyle haberlar versin.sizin bana vermis oldugunuz cevaplari icin gercekten cok ama cok tesekkur ederim.simdiki size sorum bu durumdan sonra esim sizce asagi yukari ne kadar sonra buraya gelebilir yada bu bilgiyi almak icin kiminlen gorusmem lazim.onumuzdeki surec nedir.
saygilar.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

lkaya yazdı:merhabalar exsellansn lari bir mucizemi degil iki mucize oldu 26.04.2010 te.bebegim dogdu mahkemeye gidecegim sabah dogumdan dolayi gidemedim tabi.benim yerime enistem hastane kagidini alip gitti mahkemeye tarihi uzatma dusuncesiylen ama bekledigimiz olmadi mahkmede hic bise sorulmamis kimseye sadece hastane kagidini bakilarak kabul edildi cevabi verilmis inanilmaz iki haber ayni gun aldim.allah herkese boyle haberlar versin.sizin bana vermis oldugunuz cevaplari icin gercekten cok ama cok tesekkur ederim.simdiki size sorum bu durumdan sonra esim sizce asagi yukari ne kadar sonra buraya gelebilir yada bu bilgiyi almak icin kiminlen gorusmem lazim.onumuzdeki surec nedir.
saygilar.
Sayın L.Kaya,
Öncelikle bebeğiniz hayırlı uğurlu, anneli babalı büyüsün. Ayrıca mahkeme sonucu içinde ayrıca kutluyorum. Şimdi yapılacak olan sadece 60 gün içinde beklenecek eğer CIC karara itiraz hakkını kullanacak mı ? kullanmayacak mı? süresi yani biz buna Temiiz hakkı diyoruz. Eğer bu sürede her iki taraftandan da karara bir itiraz gelmez ise hem size hemde eşinize karar sonucu ve Cic tarafından yeniden başvuru yapılması kararı gönderilecek. Eşiniz ve sizde hemen bunlarla beraber başvurunuzu yapacaksınız. Fakat sizin süreciniz (eğer konsolosluk mahkemeye verdiğiniz için bilerek uzatmaz ve ağırdan almaz ise) normalde tüm bu yazışmalar, temiiz süresi vs ile toplamda en fazla 4 ay içinde eşinizin PR onayı verilmiş olacaktır.
Tekrar hayırlı uğurlu olsun her iki haberde..
Saygılar,
En son Excellans tarafından Mayıs 3, 2010, 1:32 am tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Saygılarımızla,

lkaya
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

iyi dilekleriniz ,bana vermis oldugunuz cevaplar icin cok ama cok tesekkurler.
tc-yusuf
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen tc-yusuf »

Sayın lkaya
Ben size birşey soracam eşiniz arşiv kaydini nasil sildirdi birde bu kişinin sicil ve adli arşiv kaydi yok diye sabikakaydı ala bildimi silinince bi yardimci olursaniz sevinirim.Ayni sorunun bi degişide bende var.
lkaya
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

esim karar veren hakime sanirim gitmis olayi anlatmis ve sabikasindan sorun yasadigini soylemis ve hakimde itirazini nasil yapacagini soylemis kisacasi esim adli arsiv kaydi yoktur kagidini aldi itirazdan 1 ay sonra.
tc-yusuf
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen tc-yusuf »

Sayın lkaya
Benim gibi yapmış ama benim hakimde işte ankaraya dilekçe yaz dedi ordan kalkarsa bize dilekce vermene gerek kalmaz dedi ama bakalim ankara ne diyecek
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

GENEL:
Sayın üyelerimiz ve misafirlerimiz, FORUM sayfamızda ve Konu başlıklarının üstünde bulunan '' 3 Boyutlu Dünya '' ikonu sitemizi ziyaret edenlerin online bulundukları ülkeleri ve takibi için kullanılmaktadır. Bu yüzden bu bir REKLAM BANNER'ı değildir, tıklamanıza gerek yoktur!!

Gösterdiğiniz ilgi ve alaka için teşekkürler
Saygılarımızla,

serkan07
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen serkan07 »

mrb sn Excellans
ben mülakatta red aldım malesef refuse edildim red sebebim ise eşim yabancı bi kaç ingilizce soru sormustu sanırım yanlıs cevap verdim bide evliligimizde bunu daha önce apllicationda töreni kanadada yapacagımızı esimin öyle istedigini bildirmeme ragmen ceremony ve dil konusunda red edildim bana itiraz konusunda bilgi veririmisiniz ne yapmam gerekiyor !
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

serkan07 yazdı:mrb sn Excellans
ben mülakatta red aldım malesef refuse edildim red sebebim ise eşim yabancı bi kaç ingilizce soru sormustu sanırım yanlıs cevap verdim bide evliligimizde bunu daha önce apllicationda töreni kanadada yapacagımızı esimin öyle istedigini bildirmeme ragmen ceremony ve dil konusunda red edildim bana itiraz konusunda bilgi veririmisiniz ne yapmam gerekiyor !
Sayın Serkan07,
Sanırım vize görevlisi ilişkinizin ve evliliğinizin ciddiyetine inanmayarak red-refuse etmiş. Serkan bey siz şahsen birşey yapamıyorsunuz. Eşiniz Kanada Konsolosluğu vize departmanının verdiği RED- REFUSE cevabından 30 gün sonra yine Kanada içinden APPEAL karara itiraz davası açacak. Tabi bu davayı açmadan evvelde siz ve ilişkiniz ve beraberliğiniz için tüm destek delillerini vs hazırlayacak. Nedir ? bunlar, aranızda yapılan görüşmeler, eşinizin sizi ailenizi ziyareti vs vs ..
Saygılarımızla,

serkan07
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen serkan07 »

yardımınız icin cok tesekkürler peki esimin turkiyeye gelip konsolosluga beraber gitmemiz bisey degistirirmi.. bide söyledigim gibi ceremony olayınıda red sebebi olarak gostermislerdi sizce bi toren yapmalımıyım? bide son sorum kanadada mahkeme surecleri turkiyedeki gibi uzun sürüyormu ortamala kac ay sürer
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

serkan07 yazdı:yardımınız icin cok tesekkürler peki esimin turkiyeye gelip konsolosluga beraber gitmemiz bisey degistirirmi.. bide söyledigim gibi ceremony olayınıda red sebebi olarak gostermislerdi sizce bi toren yapmalımıyım? bide son sorum kanadada mahkeme surecleri turkiyedeki gibi uzun sürüyormu ortamala kac ay sürer
Sayın Serkan07 merhaba,
Hayır eşinizin sadece bu konu için Türkiye'ye gelmesi ve konsolosluğa gitmesi vesaire birşeyi değiştirmez. Ama eşiniz tabiki Türkiye'ye gelsin gitsinki ileride mahkemeye bunlarıda delil olarak sunabilesiniz. Tören konusunda zorunluluk yok tabiki ama neden yapılmadığına dair delil, ispat sunmanız gerekmektedir. Örnek şimdi yapmadık ama 3 ay sonra Kanada'da bla bla 'da rezervasyon yaptık vs vs gibi yani anlatımla değil delil ile destekleyerek. Kanada Appeal - itiraz davaları 30 iş gününde görüşülüp görüşülmeyeceğine karar verilir. Dava ise eğer yoğunluk yok ise 90 gün içinde sonuçlandırılır.
Saygılarımızla,

ferhanss
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ferhanss »

merhaba excallans size bir sorum olacaktı eşim ile aramda yeterli görüşme evragı olmadıgındanki genelde skype den görüntülü konuşuyorduk bu nedenle sanırım red cvp almış bulunmaktayız bu konuda yukarıda cavaplarınızdan kısmende olsa bir şeyler ögrendim bu tür davalar ne kadarr zamanda günü belli oluyor ve sonucu hemen belli oluyormu sizce gerekli evraklar neler olabilir tşk ederim bu kadar insana ayrıca yardımcı oluyorsunuz herşey gönlünüzce olması dilegi ile hoşcakalın
ferhanss
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ferhanss »

tekrar merhaba size yazdıgım mesaja ek olarak canadada bu konudlarda tecribeli avukat tanıdıklarınız varmı onlara nasıl ulaşabiliriz tşk ederim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ferhanss merhaba,
Öncelikle davanın açılabilmesi için sponsor olan kişiye Ankara Kanada konsolosluğunun detaylı red nedeni açıklama mektubunun ulaşması gereklidir. Bu adımdan sonra dava açacak olan birey sizinde bahsettiğiniz gibi bir avukat aracılığı ile apeal - itiraz davası açacak, davanın açılmasına onay yani görüşülebilir kararı ortalama 2 hafta ile 3 ay sürmektedir. Davaya hakimler tarafından görülebilinir kararı ve yine avukatla size bir duruşma tarihi belirlenilir. Bu sürede sizin davayı açtığınız şehir ve onun yoğunluğu ile alakalı olup genelde 1 ay ve 4 ay süre içinde dava günü belirlenir. Ve günü gelen dava sizin ve avukatınızın savunması şeklinde görülür. Hakim size haklılık verirse onay ile sonuçlanır ve ilgili karar ile siz yeniden başvurunuzu yaparsınız. Süreç genelde 6-9 ay sürmektedir ama yıl süren davalarda yok değildir.

Bulunduğunuz yani eşinizin bulunduğu şehri bize bildirin, yada bizimle e-mail ile iletişime geçiniz.
destek@bizvekanada.com
info@bizvekanada.com
Saygılarımızla,

dogan34
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen dogan34 »

Sn Exelans evlendigim kişi cananalı dil konusunda 7 ay önce red kararı verildi dosyamı kontrol ettim halen duruyor appeal için geç kalmısmıyım...yada yeni bir başvurusumu yapmalıyım ? sizce nasıl bir yol izlemeliyim şimdiden tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Dogan34 merhaba,
Itiraz davasını red cevabının sponsora ulaşmasından sonra 90 gün içinde açmanız gerekmektedir. Aksi takdirde eğer şartlar ve red verilen neden bu süreden sonra aşılmışsa yeniden başvuru yapabilirsiniz tabiki.
Saygılarımızla,

dogan34
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

ilginiden dolayı çok tesk Excelans 90 gün appealın olmazsa olmazımı esneklik varmı? birşey daha sorayım dosyam halen cic.ca de yeni başvuruda fees saglık raporu vs bunları yenidenmi temin etmem gerekiyor?
dogan34
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

birşey daha belirteyim red cevabı bana geldi ama eşim o aralar 2 adres değiştirdigi için red cevabı eşime ulaşmadı Tr de tahütlü posta diye posta sistem var belge şahısa ulaştıktan 1 gün sonra süreç başlar acaba ordaki sistemdemi aynı şekilde resmi olarak hangi tarih 90 günü kapsıyor acaba konsolosluktan red sebeplerini belirten belgemi istenmeli? eşim bu ay Tr gelecek ankaraya gitsek refuse belgesini alabilirmiyiz?? sizce konsoloslugun bizi görmesi birşeyleri değiştirirmi ? son sorum :) peki yeni başvuru yaptıgımızda bu sefer istanbul konsoloslugun seçsek süreç için bir faydası olurmu?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Dogan34 merhaba,
Öncelikle zaten refuse yani red nedeni açıklayan mektup her ikinizede ayrı ayrı bildirilir fakat adres değişikliği başvuru yapanın sorumluluğunda olup bunu zamanında CIC'e bildirmesi gereklidir. Eğer bildirmediyse yapılan tebliğler ilk adrese teslim edilmiş olarak işlem görür. Resmi tarih size yada eşinize yollanan mektup üstündeki tarihtir. Refuse belgesi diye birşey zaten yok size yollanan red cevabı bu belgedir diyebiliriz. Konsolosluğa gitmeniz birşey değişmeyecektir çünkü kapatılan dosya hakkında birşey yapma yada isteme durumunuz kanuni olarak yoktur. Ayrıca Istanbul'daki konsolosluk Kanada vatandaşlarına ve ticari işlemlerde hizmet vermektedir, vize ve göçmenlik işlemlerinde Ankara Kanada elçiliği sorumlu ve yetkilidir. Dosyanızın hala CIC'te olması birşey değiştirmez tabiki dosyanız hala CIC'te olacak ve 15 yıl orada kayıtlarda kalacaktır.
Yeni yapacağınız başvuru tamamı ile yeni bir başvuru statüsünde olacaktır, yani yeniden hazırlanacak bir başvuru olacaktır (Sağlık raporu, başvuru masrafları vs vs )
Yapmanız gereken ilk başvuruda size gösterilen red-refuse nedenini bertaraf ettiğinize inanıyorsanız yeni başvurunuzu bu delil yada ispatlarıda ekleyerek tekrar yapmaktır. Tüm süreç en fazla 8 ay sürmektedir evililik başvurularında.
Saygılarımızla,

Aysun
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: Kanada'ya Sponsor başvuruları sonrasında itiraz hakkı

Okunmamış mesaj gönderen Aysun »

merhaba Excellans,

kocam montreal de PR hakkini kazandi ve hem kendisine hemde ailesine medical examination gelmisti immigration tarafindan

kocam medical examination oldu montrealde fakat bizim yani hanimi ve cocuklarininda medical examination direk montrealde kocama gitmis

biz istanbulda oldugumuz icin saglik raporunu olmamis imkansizdi ...

kocam evraklari bize gonderdi onlarin istedikleri IMM5669 veIMM5406 fromlari ben ve cocuklarim doldurduk

ve ayrica istedikleri tum evraklari doldurduk sonra Ankara kanada konsologuna posta yoluyla yolladim....

benim sorum........?

istanbulda oldugumuz halde neden bizim saglik fromlari kocama yollanmis...yanlis varmi?

onlarin istedikleri tum evraklari doldurdum ve Ankara kanada konsologuna verdim posta yoluyla...bana tekrardan saglik raporu veririler diye..eger yanlislik yapmislarsa.....

CiC online baktim evraklarin alindigina dahir hic bir bilgi yazmamislar veya ..evraklari yanlis yere gonderdik diyelim..evraklari geri yollarlardi..

onuda yollamadilar...fakat niye hic birsey belirtmiyorlar...nerdeyse 5 aydir evraklari gondermisim konsologa..

rica etsem bana bir bilgi veririmisin

tesekurler bilgi icin
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Aysun yazdı: Temmuz 14, 2017, 6:57 am merhaba Excellans,

kocam montreal de PR hakkini kazandi ve hem kendisine hemde ailesine medical examination gelmisti immigration tarafindan

kocam medical examination oldu montrealde fakat bizim yani hanimi ve cocuklarininda medical examination direk montrealde kocama gitmis

biz istanbulda oldugumuz icin saglik raporunu olmamis imkansizdi ...

kocam evraklari bize gonderdi onlarin istedikleri IMM5669 veIMM5406 fromlari ben ve cocuklarim doldurduk

ve ayrica istedikleri tum evraklari doldurduk sonra Ankara kanada konsologuna posta yoluyla yolladim....

benim sorum........?

istanbulda oldugumuz halde neden bizim saglik fromlari kocama yollanmis...yanlis varmi?

onlarin istedikleri tum evraklari doldurdum ve Ankara kanada konsologuna verdim posta yoluyla...bana tekrardan saglik raporu veririler diye..eger yanlislik yapmislarsa.....

CiC online baktim evraklarin alindigina dahir hic bir bilgi yazmamislar veya ..evraklari yanlis yere gonderdik diyelim..evraklari geri yollarlardi..

onuda yollamadilar...fakat niye hic birsey belirtmiyorlar...nerdeyse 5 aydir evraklari gondermisim konsologa..

rica etsem bana bir bilgi veririmisin

tesekurler bilgi icin
Sayın Aysun merhaba,
Biraz dosyanızı ve işleyişi karıştırmışsınız. Eger, saglık rapor alım talebi eşinize ulaştı ise kendisi bu talep formlarını size scan edip email yolu ile göndercekti ve sizde Istanbul'da Amerikan hastahenesinde kontrollerini olacaktınız. Ayrıca sizden istenen formlar oldugunu bahsetmişsiniz... Bu formları Kocanız size sponsor olduktan sonra ve sponsorlugu kabul edildikten sonra herhangi sorumlu vize ofisimi istedi? Yoksa bu formlar siz daha başvurunuzu olustururken istenen formlardan mı bahsediyorsunuz. Cunku, Ankara konsoloslugu dosyanız Ankaraya ulaştıktan sonra bu iki önemli formu talep etmez?? Siz talep edilmeyen evrakları istenmeden göndermiş durumdasınız.
Saygılarımızla,

Aysun
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

oncelikle saol cevap yazdiginiz icin,

__ kocam 3 yildir kanada PR hakkini kazanmisti.

__ kocam daha once ailesini sponsor olmustu ve sposnorlugu kabul edildikten sonra

vise ofisi asagda yazdigim formlari doldurmamizi yani hanimi ve cocuklarinin doldurmasini istemislerdi.
saglik raporunu olmamizi istemisti....

vize ofisi bizden istedigi evraklar...

- IMM5669
- IMM5406 formlarini doldurmamizi istemisti...benim ve diyer iki kizimin icin

_ sabika kagini istemislerdi ve ingilizceye ve yeminli tercume adilmasini istemislerdi.

- kocamdan calisdigina dair isyerinden mektup...kocam almisti evraklar icinde gondermisti bize.

- sponsorluk icin bizler icin odemesi gereken parayida odemisti.odedigine dair makbuzda yollamistim konsologa...

yani vize ofisinin istedigi tum evraklari yolladim konsologa ..vesikali resimler bile cekip yollamistim......

_ evraklari aldigina dair hic bir bilgi verilmiyor yada dosyaniza baslanmistir diye CIC oyle bir sey yazilmiyor.

konsoluga bu evraklari gondermemdeki neden, biz istanbuldayken neden bizden Istenen evraklar kocama gonderiliyor( yani kanadaya
ayrica evraklar konsoluga gonderildi eger evraklar yanlis gonderildiyse neden geri gonderilmedi

lutfen bana yardim edermisin

yardim icin tesekkurler...

burdan bizi konsolog yonlendirmesi lazimdi.....
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Aysun merhaba,
Konuyu tekrar tekrar aynı şekilde dagınık anlatmaktasınız.

1- Eşiniz SPONSORLUK başvurusunu - Mississauga ofisene (Tüm belgeler, destek evrakları, başvuru ücreti seklinde göndererek) yaptımı?
2- Yukarıdaki soruya cevabınız evet ise, eşiniz SİZİN ADINIZA eş sponsorlugu başvurusu kabul edilip, kendisine bu kabul mektubu geldi mi?
3- Yukarıdaki soruya cevabınız evet ise, sizden istenen belgeler ilk dosya basvurusunda ya eksik olmalı yada eşiniz bunları yanlış doldurmuş olmalıki tekrar istendi. Yukarıdaki sorulara cevaplarınız hayır ise eşiniz başvuru dosyasını eksik doldurmus ve göndermiş olabilir ve bu yüzden yine ve tekrardan sizden IMM5669 ve IMM5406 formları istenmiş olabilir.

Buradaki en önemli soru eşinizin sponsorluk başvurusunu sizin (siz ve cocuklarınız) adına Mississauga ofisine tam ve eksiksiz olarak yapmış yada yapmamış olmasıdır.
Eşinizin sponsorlugu kabul edilmiş ve yine eşiniz bu sponsorluk kabulunden sonra 7 iş günü içinde ONLINE olarak bakanlık sitesinde hesap acıp bu basvurusunu dahil etmiş ise, ilgili dosya alanından eşinizden ve onun vasıtası ile sizden IMM5669 ve diğer gerekli formların doldurulması istenecektir. Bu formları 30 gün içinde doldurmus ve online olarak upload- yuklemiş olmalısınız. Eğer eşiniz sponsorlugu kabulu sonrası kabul mektubunu almış fakat yedi gunluk sürede online hesap acmamıs ise bu sefer bakanlıgımız email yolu ile kendsine ulaşıp ilgili formların doldurulmasını ve gönderilmesini isteyecektir. Aynı işlemler saglık raporları içinde gecerlidir.

Tüm bu yukarıda detaylarını verdiğimiz yapıda ilgili form ve saglık raporlarının alındıgına dair formlar elinizde ise ve halen Ankara ofisinden size yada eşinize aksi belirtilmemiş bir yazı yada bildiri gelmedi ise istenilen formları https://secure.cic.gc.ca/enquiries-rens ... 1498748232 adresine girerek bilgileri doldurarak yukleyiniz - upload ediniz.
Saygılarımızla,

Aysun
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

tesekkurler Excellans,

yardiminiz icin tesekkurler allah razi olsun....

“KANADA SPONSOR BAŞVURULARI SONRASI VERİLEN KARARA İTİRAZ ETME VE SÜREÇ” sayfasına dön