KANADA VE ULAŞIM HAKKINDA YORUMLAR

Kanada'ya ulaşım, Kanada'dan Türkiye'ye ulaşım uçak seyahat bilgileri, önemli duyurular, yolculuk hakkında bilgiler, fiyatlar, yaşanılan tecrübeler, tavsiyeler kısaca herşeyi paylaşacağız.Kanada'ya uçak bileti, Kanada ve Türkiye arasında yolculuk gereklilikleri, Kanada'ya giderken ne kadar eşya götürülebilinir vs. vs.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Aragon merhaba,
Aynen dogrudur. Ucusunuz son nokta ve aynı ucak ise dedikleri gibi alana bile girmenize gerek yoktur. Yukarıda Istanbul -Montreal -Toronto ucak degişimi gibi algıladımız için bu diğer bilgiyi verdik. Ve sizin verdiğiniz bilgi ilede transfer konusu tamamlanmış oldu.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Üyelerimiz merhaba,
Perşembe günü - 13 Ekim 2011 - Air Canada çalışanları ve personelleri sendikası tüm ülkede uçuşları etkileyebilecek grev kararı almıştır. İlgili üyelerimizin dikkatine sunulur.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen nekropsi »

Merhaba Sayin Excellans

Nisan ayi icin ucak bileti bakiyorum, thy 15 nisan 30 nisan tarihleri icin en iyi 2260tl fiyatini bulabildim. Luftansa ile de aktarmali 21nisan 7mayis ucusunu 1620tl olarak bulabiliyorum. Biraz gec kaldigimiizin farkindayim. Aktarmali ucus esim bebekle ucacagindan sorun olurmu endisesindeyim birde donus almanya aktarmasinda 1saat 15 dak var acaba bu aktarmada sorun olusturur mu? Bu durumda hangisini tercih etmem konusunda tavsiyenizi almak istedim. Aktarma ile direk ucus arasinda 660tl fiyat farki var. Saygilar sunarim
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ISTANBUL - TORONTO UCAK BILETI

Sayın Nekropsi merhaba,
Öncelikle, gidiş - geliş alacagınız biletlerinizde eğer dönüş biletini kullanmayı düşünmüyorsanız, dönüş tarihinizi aynı ay içinde vermeyiniz. Diğer direkt ucus - tek aktarma ucus konusundada ne yazıkki tüm yuk eşinizde olacak, aktarmalarda zaman acısından (Amerika hariç) 1 saat 15 dk gibi süre ve süreler avrupa baglantıları için yeterli süredir. Tek aktarma örnek Nisan içi Mayıs dönus TAX dahil 970 - 1240 CAD arası. Ancak Thy direkt ucuslarda bildiğiniz gibi son dakika satışları oluyor, bunlarıda takip etmekte yarar var eğer belli bir gün ve istenilen bir gün yok ise.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Sayın Excellans,

Thy nin son dakika uygulamasını açıkçası bilmiyorum, bu uygulama herhalde aynı gün içerisinde mi belli oluyor yoksa daha önceden indirime düşme ihtimali var mıdır? mesela yarin için baktım 2800Tl li fiyatlar var. şuan istediğimiz tarihte 14nisan-30nisan 2258tl ye thy de bilet var, aktarmalı olarak ise bir hafta sonra 21nisan olarak 1620tl ye Luftansa bileti buldum. Fakat şu son dakika indirimleri nin nasıl olduğunu açıklarsanız onlara da bakmak isterim. Bilgiler içi,n teşekkür eder saygılar sunarım.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
akita
Onursal Üye

Okunmamış mesaj gönderen akita »

Sn nekropsi,

THY son dakika uygulaması yapmaz. THY sistemi artık uçak doldukça fiyat artırarak satışa açıyor. Bu nedenle direkt uçuşu tercih edecekseniz erken almanızda fayda var. Lufthansa konusuna gelince arada 1,5 saat bağlantı zamanı varsa o çok az ve riskli, bebek varsa zaten tavsiye etmem. Mümkünse ve maddi olarak da sizi çok yıpratmayacaksa direkt uçuşu tercih ediniz.

Saygılarımla
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Nekropsi merhaba,

www.sonfiyat.com

THY: Ist-Toronto-Ist: 1 yetiskin + 1 (0-2) bebek ayrı koltuk = 2,126.94 TL (16 Nisan - 30 Nisan) - 1,779.12 (21 Nisan - 30 Nisan
THY: Ist-Toronto-Ist: 1 yetişkin (bebekle beraber) = 2,059.56 TL (16 Nisan - 30 Nisan) - 2,178.45 TL (21 Nisan - 30 Nisan)
Tek Aktarmalı:
Air Canada-Lufthansa: Bebek dahil 1,779.12 (21 Nisan - 30 Nisan) - Bebek Anne ile (1,627.22 TL)

Aktarmalı Ucus avrupadan; Istanbul'dan Canada Air baglantılı Lufthansa aktarmalı uçuşlarınızda yada Istanbul - Londra baglantılı ucuslarınızda valizlerinizi bir kere Istanbul'da teslim eder ve Toronto'da son uçuşunuzda alırsınız. Gelen Uluslararası ile Giden Uluslararsı ucaklar aynı terminale (Frankfurt, Munich etc.) iner - kalkar, size sadece ucagınızdan indiğinizde gideceginiz ucagın Gate'ine gitmeniz yeterli olacaktır. (Eğer Istanbul -Almanya / Istanbul -London ucusunuzda aksaklık, gecikme vs olmaz ise) Aradaki 1.5 saatlik zaman size fazlasıyla yetecektir, ucuslarınızı ayrıca 24 saat evvelinden Online Check-in yaparakda uzun mesafeli ucusunuza sadece bord kartlarınız vs elinizde hazır olarak gidebilirsiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Merhaba Sayin Excellans,

Mesajinizi baktigim gun tekrar belirttiginiz fiyatlari THY icin bulamadim, fiyatlar artmisti. Bende daha once EFT rezervasyonu yaptirdigim 14-30nisan tarihli bileti 2260Tl ye aldim. Aktarma olayini esimin cocukla ilk yolculugu olmasi nedeniyle goze alamadim. Asil sorun simdi basladi, bebek icin puset talebi ve yer talebinde bulundugumuzda gidis icin bebekli (uygun puset) yer bulunmadigini, donus icin kayit yapabilceklerini belirttiler. Musteri hizmetleri ve cagri merkezi araciligi ile 2 kez puset talebi yaptik fakat talebimiz reddedilmis, sebep ise ucakta baska bebek olmasi nedneiyle ve onlara rezervasyon yapilmasi nedneiyle talebimiz kabul edilmemis. Bugun kendilerini arayarak 2,5 aylik cocugun 11 saat anne kucaginda nasil yolculuk yapabilecegini bunun mumkun olmadagini, herhalde ucakta 1-2 bebek puseti olan yer olmadigini veyahutta bazen insanlarin rahat hareket edebilmek icin ondeki koltuklari rezerve edebildiklerini bunlarin gercekten bebekli olup olmaginin cek edilmesi gerektigini bildirdim ve tekrar puset talebinde bulundum, ayrica sikayet bildirimde de bulundum. Bakalim yarin ne sonuc gorecegiz bekliyorum. Boyle bir sacmaligin olmamasi gerektigini dusunuyorum eger ki bebek bileti satiliyorsa bu bebeklerin 2-6 ay arasi olabilecegi duusunulmus olmalidir ve bu cocuklarin 11 saat kucakta gitmeleri mumkun degildir.
Aktarma yapmayalim diye 600Tl fazla para verip cocugumuzu kucagimizda tasimak zorunda kalmak sinirlemi bozuyor acikcasi, THY nin boyle bir sacmaligi yapmayacagini dusunuyorum. Aksi taktirde bizimkisi zaten uyuyamadigi icin (uyuyamadiginda ortaligi yikiyor)o ucagi birbirine katip kimseye rahat vermeyecektir :)
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Nekropsi merhaba,
Saglık olsun diyelim en azından direkt uçuş rahatlıgını yaşamış olacak eşiniz, diğer puset konusunda ise merak etmeyin uçakta o sorun halledilecektir. Ayrıca ufaklık maşallah allah bagıslasın çok tatlı onu rahat ettireceklerdir. Şimdiden hayırlı kazasız belasız rahat yolculuklar dileyeyim.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
akita
Onursal Üye

Sn Nekropsi,

Uçaklarda belli sayıda bebek kontenjanlı yer var. Aslında THY sistemi uçakta bebek yeri kalmayınca anne-bebek rezervasyon girişine izin vermez. Mutlaka sizin rezervasyonu yapan personelde bir hata olmuş. Uçakta puset yerleştirecekleri yerler önceden belli ve bu nedenle size ekleme yapma şansları yok, bu acil durum uygulamalarına aykırı ve THY bunu çiğneyemez. Benim aklıma bir çözüm geliyor o da sizi ve bebeği rahat yerleştirebilecekleri 4 lü koltuk vermeleri ve yanınıza kimseyi oturtmamaları. Bu yöntemi teklif edin yetkililere. Bebek pusetini koltuk kemerlerine bağlayabilirler ve sizi de rahat ettirir bu durum.
Şimdiden hayırlı ve rahat yolculuklar diliyorum.

Saygılarımla
ResimResim
Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Sayin Excellans, Sayin Akita Merhaba,

Dunki sikayet bildiriim uzerine bugun sonucunu ogrenmek icin tekrar musteri ileskilerini aradim ve henuz sikayetimin sonuclandirilmadigini ogrendim fakat telefondaki bayana durumu anlatinca beni bir muttet bekletecegini ve bu sorunu cozmeye calisacagini bildirerek bir 5 dakika sonra ucakta 3 bebek koltuklu yer oldugunu ve 2 tanesinin bebekli yolcular tarafindan rezerve edildigini diger koltugunda rezerve edildigini fakat bunu cozmek icin ellerinden geleni yapacaklarini bildirdiler, bende kendilerine eger bu ucak icin koltuk ayarlanmasi mumkun olmaz ise baska ucaga kaydirma yailmasinin mumkun olup olmaytacagini sordugumda, buda cozumler arasinda olabilir fakat konuyu hakkinda bize geri donus yapacaklarini bildirdiler. Aksam ustu gelen arama ilede bebek puseti talebimizin onaylandigini ve ilgili koltuklardan birinin bize tahsil edildigini hatta baktigimda orta en on dolu olan koltuklarin 1inin bize ve yanimizinda bosaltildigini gordum. Gercekten bazi gorevlilerde yardimci olmak icin ellerinden geleni yapmaktadirlar, dunuler ise resmen bastan savma isler yaptilar. Sonuc olarak THY ye sorunumuzu cozdu ve verdigimiz paraya da degecegini dusunuyorum.

Sayin Excellans ayrica guzel dilekleriniz icin ve simdiye kadar bizlere yardimlarinizdan dolayi ayrica tesekkur ederiz. Saygilar sunarim
ResimResim
Kullanıcı avatarı
akita
Onursal Üye

Sayın nekropsi,

Haydi hayırlısı olsun, çok sevindim sorunun çözülmesine. Şimdi THY'nin gerçekten iyi hizmet standartlarıyla konforlu bir uçuşa kendinizi hazırlayabilirsiniz.
Hayırlı yolculuklar.

Selamlar
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın üyelerimiz, arkadaşlarımı ve dostlarımız merhaba,

Türk Havayolları ve Air Canada arasında imzalanan gelişim ve gelişme anlaşmasına istinaden önümüzdeki 10 gün içinde aşağıda isimlerini vereceğimiz şehirlere Türk Hava yolu bağlantılı uçuşlar başlayacaktır. Şimdiden herkese hayırlı olmasını dileriz.
- Montreal
- Ottawa
- Qubeccity
- Winnipeg
- Saskatoon
- Regina
- Halifax
- Thunderbay
- Moncton
- Fredericton,Sydney
- Saintjohn
- Charlottetown
- Saultsemarie
- Windsor
- Sudbury
-Timmins
- Northbay
- London
- Kingston
- Sarnia
- Vancouver
- Victoria
- Forthmcmurry
- Kelowna
- Edmonton
- Calgary
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Doruk
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Doruk »

super haber :)
ResimResim
klikia
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen klikia »

Merhaba,

2 Haziran'da Air Canada ile Toronto'ya geliyorum. Oradan da Montreale gitmeyi planlıyorum. İncelediğim kadarıyla ulaşım için 2 alternatifim var. Biri yaklaşık 80 CAD ile Via Rail diğeri ise 64 CAD ile Greyhound olarak görünüyor. Fakat Greyhound'ın sitesinden bakarken "Online Discount Applied" adı altında 30 CAD'a düşürüyorlar. Bu 30 CAD hadisesini internetten yaptığımız için verilen promosyon fiyat olarak mı algılamalıyım yoksa içinde tüketicinin aklına gelmeyecek hileler olabilir mi? Bu konuda bilgisi tecrübesi olan var mıdır acaba?

Ya da bunlar haricinde önereceğiniz başka bir alternatif varsa o alternatifi de düşünebilirim.

Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Klikia merhaba,
Öncelikle evet buldugunuz iki alternatif en ucuz olan tercihlerdir. Aralarında ise tren yolculugu otobus yolculugu rahatlık kısmında karar sizin (Tren daha rahat olacaktır) Diğer indirim konusunda da siz Internet üzerinden yaptıgınız için belli kısımlarda tabiki indirim almanız normaldir. Fiyat size son işlemde ne rakam çıkıyorsa dogrudur. Kanada içinde bu tür işlemlerde aklınızda takılacak birşey olmasın o konuda rahat olunuz.
Saygılarımızla,

klikia
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen klikia »

Excellans yazdı:Sayın Klikia merhaba,
Öncelikle evet buldugunuz iki alternatif en ucuz olan tercihlerdir. Aralarında ise tren yolculugu otobus yolculugu rahatlık kısmında karar sizin (Tren daha rahat olacaktır) Diğer indirim konusunda da siz Internet üzerinden yaptıgınız için belli kısımlarda tabiki indirim almanız normaldir. Fiyat size son işlemde ne rakam çıkıyorsa dogrudur. Kanada içinde bu tür işlemlerde aklınızda takılacak birşey olmasın o konuda rahat olunuz.
Teşekkürler sayın excellans. Gerçi otobüslerde Türkiye'deki rahatlığı beklemiyorum ama fiyatına baktığımda terene göre azımsanmayacak fark var. Tren 5.5 saate gidiyor; otobüs kaç saatte gidiyor bilmiyorum ama denemeye değer. Üstelik sonrada baktım; eğer gidiş-dönüş olarak alırsam Greyhound'dan (2 Haziran-10 Haziran) yalnızca 40 CAD. Müthiş bir fark bu.

Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

klikia yazdı:
Excellans yazdı:Sayın Klikia merhaba,
Teşekkürler sayın excellans. Gerçi otobüslerde Türkiye'deki rahatlığı beklemiyorum ama fiyatına baktığımda terene göre azımsanmayacak fark var. Tren 5.5 saate gidiyor; otobüs kaç saatte gidiyor bilmiyorum ama denemeye değer. Üstelik sonrada baktım; eğer gidiş-dönüş olarak alırsam Greyhound'dan (2 Haziran-10 Haziran) yalnızca 40 CAD. Müthiş bir fark bu.
Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.
Sayın Klikia merhaba,
Şimdiden yolculugunuz hayırlı olsun, otobüslerin konfor ve hizmet konusunda evet kesinlikle beklenti içinde olmayınki süpriz yaşamayın. Eğer, Montreal Center Station ise gideceğiniz yer ise durdusu, kalktısı ile 6 - 8 saat arası bir yolculugunuz olacaktır.
Saygılarımızla,

aragon
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen aragon »

Merhaba,

İstanbul'dan Toronto'ya British Airways ile yapılan Londra aktarmalı uçuşlarda, Kanada PR kartı taşıyan bir Türk vatandaşının transit vizeye ihtiyacı olur mu?

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
akita
Onursal Üye

Sn aragon,

Eğer londra da şehre inip gezmek istemiyorsanız vizeye ihtiyacınız yok.

Saygılarımla
ResimResim
tekzen
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen tekzen »

merhaba
Kolu ile alakalı değil belki ama bana montreal telefon rehberi lazım bunu nasıl bula bilirim 2013 veya 2014 para sorun degil ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

tekzen yazdı:merhaba
Kolu ile alakalı değil belki ama bana montreal telefon rehberi lazım bunu nasıl bula bilirim 2013 veya 2014 para sorun degil ?
Sayın Tekzen merhaba,
Rehber olarak bunun size temini ancak Montreal'de yaşayan bir vatandaşımızın tedariki ve size iletmesi ile mümkündür. Ancak eğer arama yapmak isterseniz biz size internet üstünde bulunan Canada genel rehberinin linkini verelim;
http://www.canada411.ca/
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
altan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen altan »

....2012 yilinda gezmek icin australya sydneyden kanadaya geldim,cokm uzun bir yolculuk oldu,gerci kendi kabahatimda olabilir, los angeles sehrinde bir gun dinlenseydik daha iyi olurdu, sydneyden los angeles e 14 saat uctuk,ordan katrama yapip atlanta sehrine geldik, ordanda ver elini toronto, gumrukten ciktik saat gece 11.00-- 12 de otelde olduk gorevlinin verdigi formu doldururken parmaklarimin uyustugunu farkettim,sehirler arasinda cok saat farki oldugu icin,evden cikipda torontodaki otele geliste kac saat gectigini hesaplayamadim.gezmeyi sevdigim icin deger diyorum.
....2016 da tekrar kanadaya gelmek istiyorum ama bu sefer los angelesden hemen vancouver sehrine gidecegim ilk gittigim gibi yorucu olmayacak sonrada ottawa...net forumlarinda bazi arkadaslarla konusuruz,sydneyden istanbul havada 19 saat derim,nasil dayaniyorsunuz biz almanyadan turkiyeye 3-4 saate dayanamiyoruz derler.zannedersem istanbuldan canada
da bir hayli uzak.
canturk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen canturk »

Kanadaya göçmenlik yoluyla gitme hakkı kazanan çiftlerin eşya götürme hakkının normal bagaj hakkından daha fazla olduğunu duydum. konuyla ilgili detaylı bilgiye sahip olan var mı? kısaca örnek verecek olursam '' beyaz eşya mobilya gibi ağır eşyaları götürme niyetimiz yok ancak kişi başı 23 kg x 2 ve 10 kg el bagajı dışında daha fazla eşya götürmek istiyoruz. haklarımız nelerdir?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

canturk yazdı:Kanadaya göçmenlik yoluyla gitme hakkı kazanan çiftlerin eşya götürme hakkının normal bagaj hakkından daha fazla olduğunu duydum. konuyla ilgili detaylı bilgiye sahip olan var mı? kısaca örnek verecek olursam '' beyaz eşya mobilya gibi ağır eşyaları götürme niyetimiz yok ancak kişi başı 23 kg x 2 ve 10 kg el bagajı dışında daha fazla eşya götürmek istiyoruz. haklarımız nelerdir?
Sayın Canturk merhaba,
Ne yazıkki bu sekilde saglanmış özel bir durum yoktur. Ucuslarda hakkınız 23 x 2 ve 10 kg el bagajı ile sınırlı olup fazlası için ekstra odeme yapma durumundasınız. Bahsettiğiniz konu sadece vergisiz olarak esyaları ülkemize sokabilme imkanıdır.
Saygılarımızla,

Fulya
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: KANADA VE ULAŞIM HAKKINDA YORUMLAR

Okunmamış mesaj gönderen Fulya »

Merhaba. Biz 2016 yilinda FSW categorisinde ailece PR kartlarimiz aldik, SIN no vs (Health card harici) gerekenleri de yaptik ve Turkiyeye donduk. 2019 haziranda Ottawa ya temelli yerleşmeyi planliyoruz. Ancak Turkiyeden direk ucus olmamasi bizi acikcasi biraz etkiliyor. En yakin yol saniyorum Montreal ustunden ancak biz simdi Montreal e giris yapip aracla Ottawa ya gecis yapamıyor muyuz? Veya haftasonu mesela Montreal i gezmek istedik, gidemez miyiz? Baska bir ulke gibi falan mi muamele oluyor Quebec eyaleti? Yardimci olursaniz sevinirim. Selamlar.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Fulya yazdı: Mart 17, 2018, 1:36 pm Merhaba. Biz 2016 yilinda FSW categorisinde ailece PR kartlarimiz aldik, SIN no vs (Health card harici) gerekenleri de yaptik ve Turkiyeye donduk. 2019 haziranda Ottawa ya temelli yerleşmeyi planliyoruz. Ancak Turkiyeden direk ucus olmamasi bizi acikcasi biraz etkiliyor. En yakin yol saniyorum Montreal ustunden ancak biz simdi Montreal e giris yapip aracla Ottawa ya gecis yapamıyor muyuz? Veya haftasonu mesela Montreal i gezmek istedik, gidemez miyiz? Baska bir ulke gibi falan mi muamele oluyor Quebec eyaleti? Yardimci olursaniz sevinirim. Selamlar.
Merhaba,
Turkiye'den direk ucus olan Istanbul - Toronto (10-11 saat) ve sonrası Ottawa(1 saat) olan ucusdur yapmanız gereken. Amacınız Montreal sehrini gezmek ise, ilk ucusunuz Istanbul - Toronto ve sonraki ucusunuz Montreal olmalıdır. Bunların hepsi bahsettiğiniz plandaki ucuslardan hem cazip hemde daha az süreli olacaktır.
Saygılarımızla,

Umutcnd
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Umutcnd »

Merhaba excellans,sabiha gökcen- münih -thy ile münih -vancouvèr - vancouver-edmonton air canada ile uçuş yapacağız..daimi ikemetgah hakkı ile vizemiz verildi...sizden uçuş sırasında neler yapmam gerektiği hakkında bilgi alabilirmiyim.passaport kontrolü,aktarmalar ve gümrük işlemlerinde nelere dikkat etmeliyim..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Umutcnd yazdı: Ağustos 19, 2018, 3:10 am Merhaba excellans,sabiha gökcen- münih -thy ile münih -vancouvèr - vancouver-edmonton air canada ile uçuş yapacağız..daimi ikemetgah hakkı ile vizemiz verildi...sizden uçuş sırasında neler yapmam gerektiği hakkında bilgi alabilirmiyim.passaport kontrolü,aktarmalar ve gümrük işlemlerinde nelere dikkat etmeliyim..
Sayın Umutcnd merhaba,
- Yanınızda mutlaka COPR belgenizi tasıyınız,
- Aktarmalarınızda bir sorun olmayacak sadece ilgili Canada folyo vizenizi gösteriniz,
- Kanada'ya ilk adım attıgınızda (Vancouver) Immigration görevlisine yeni landing yaptıgınızı belirtiniz, siz farklı bir sıraya dahil olarak giriş yapacaksınız. İlgili görevli sizden ikamet adresi + telefon gibi bilgiler soracak bunları bildiriniz.
- Yanınızda $ 10.000 cad - Kanada doları ve üstü nakit taşıyor olacak iseniz bunu görevliye bildiriniz.
Saygılarımızla,

Umutcnd
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Çok teşekkürler 😊
Umutcnd
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans münih havaaalanında transit vize gerekli mi? Bizim vizemiz göçmen vizesi..bide münih ve voncouver havaalanında bavullarımı ben alacakmıyım ..yoksa direk edmontondan mı alacağım ..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Umutcnd yazdı: Ağustos 27, 2018, 1:57 am Excellans münih havaaalanında transit vize gerekli mi? Bizim vizemiz göçmen vizesi..bide münih ve voncouver havaalanında bavullarımı ben alacakmıyım ..yoksa direk edmontondan mı alacağım ..
Transit vizeye ihtiyacınız yok. Bavullarınızı Istanbul'dan baglatırken son nokta ( Edmonton ) olarak baglatın. Ve şiddetli tavsiyemiz Vancouver'a indiğinizde mutlaka bavullarınızı kontrol ediniz. Eger makul bir zamanda çıkmadı ise, Edmonton ucusuna devam ediniz.
Saygılarımızla,

Umutcnd
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Teşekkürler iyi ki bu site var iyiki siz varsınız..daha bir süre başınızı ağrıtacağım sanırım ...😊

“KANADA'YA ULAŞIM” sayfasına dön